sobota 11.02
Olkusz Olkusz Olkusz Olkusz Olkusz
-20 °C -8 °C -3 °C -3 °C 1 °C
  Sobota     Niedziela     Poniedziałek     Wtorek     Środa  
Przegląd TV Forum Blogi Konkursy Interwencje
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Przegląd Olkuski Artykuły wg kategorii Ekspresem przez Powiat Tarnawa zyskała Centrum i strażackie auto

Tarnawa zyskała Centrum i strażackie auto

Email Drukuj

W Tarnawie otwarto Centrum Integracji Społecznej. To inwestycja zrealizowana w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uroczystość była również okazją do przekazania miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej nowego samochodu. Oficjalną część rozpoczęła defilada pododdziałów OSP z gminy Trzyciąż oraz gmin ościennych. Poprowadziła ją Włościańska Orkiestra Dęta z Zagórowej. Na placu przed Centrum Integracji Społecznej w Tarnawie odbyła się Msza św. koncelebrowana, którą odprawili ks. Zbigniew Szewczyk, proboszcz parafii w Imbramowicach, oraz ks. Roman Patyk - wikariusz parafii w Zadrożu. Po Eucharystii poświęcono krzyż ustawiony przed budynkiem oraz strażacki samochód.
Wstęgę w nowym budynku Centrum przecięli przedstawiciele władz gminy oraz Urzędu Marszałkowskiego i województwa. Po otwarciu obiektu oficjalnie przekazano jednostce OSP Tarnawa samochód marki Magirus Deutz.

Po oficjalnych uroczystościach nadszedł czas na atrakcje artystyczne. W programie zaprezentowali się uczestnicy Wakacyjnych Warsztatów Artystycznych “Tańcz i śpiewaj razem z nami”, realizowanych w ramach PPWOW: dzieci z SP w Tarnawie w 3 układach tanecznych, młodzież z ZS w Zadrożu w programie kabaretowym oraz młodzież z Zadroża i Trzyciąża w występie wokalno– instrumentalnym. Na scenie zaprezentowało się również KGW z Suchej w występie śpiewaczym oraz para taneczna ze Szkoły Tańca Wena z Olkusza - Nicola Smutek z Barbarki i Mateusz Marciniak z Olkusza. Na zakończenie Zespół 4 sense zawładnął publicznością. Przez dwie godziny przy dźwiękach muzyki biesiadnej i disco polo publiczność tańczyła i śpiewała razem z wykonawcami.

Źródło: www. ugtrzyciaz.itcom.pl


 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka.

Kod antysapmowy
Odśwież

Ostatnio na forum

Zobacz więcej »