Biegacze z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie zaliczyli udane starty w XIII Biegu O Nóż Komandosa w Lublińcu.
Zawodnicy rywalizowali w biegach przełajowych. W kategorii gimnazjalistek na dystansie 1890 m zwyciężyła Weronika Krawczyk. Pierwsze miejsce wywalczyła również Aleksandra Wilk w kategorii wiekowej 16 – 19 lat, a w biegu głównym wśród kobiet, gdzie startowało 98 zawodniczek,  na dystansie 6 km uplasowała się na 10. miejscu.
465 mężczyzn pobiegło na dystansie 13 km. W kategorii 16 – 19 lat trzecia lokata przypadła Dominikowi Krawczykowi, a szósta Bartoszowi Dudzie. Wśród zawodników do 30 lat 22. miejsce zajął Arkadiusz Buczyński, a w kategorii do 20 lat na 33. miejscu był Mariusz Buczyński.