sobota 26.05
Olkusz Olkusz Olkusz Olkusz Olkusz
16 °C 20 °C 19 °C 22 °C 21 °C
  Sobota     Niedziela     Poniedziałek     Wtorek     Środa  
Przegląd TV Forum Blogi Interwencje
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Przegląd Olkuski SPR Olkusz - piłka ręczna 22 minuty to zbyt mało...

22 minuty to zbyt mało...

Email Drukuj

SPR Olkusz - SMS ZPRP Gliwice 24:27 (12:13)

Kiedyś musiał nadejść ten moment. SPR Olkusz przez pierwszą część sezonu przeszedł bez porażki i do drugiej również przystępował w roli faworyta. Niestety, już premierowa potyczka z SMS Gliwice pokazała, że nikt na kolana przed "Lwicami" nie padnie i nie odda punktów bez walki. I choć olkuszanki zaczęły zgodnie z przedmeczowym scenariuszem, to jednak z każdą kolejną minutą ich przewaga topniała. Już do przerwy akademiczki objęły jednobramkowe prowadzenie.


Początek wyborny. Trafienia Leszczyńskiej oraz Pastwy już w pierwszych sekundach dały gospodyniom pewne prowadzenie. W 12. min wydawało się, że wzorem poprzednich spotkań w hali MOSiR-u dojdzie do deklasacji, bowiem na tablicy widniał wynik 8:2. Po dwa celne rzuty w tym okresie gry zaliczyły Przytuła i Basiak. Gliwiczanki "przy życiu" utrzymywała właściwie tylko Kozimur, która na trzynaście bramek akademiczek w pierwszej połowie, zdobyła aż siedem! W 17. min na listę strzelczyń po raz kolejny wpisała się Przytuła i było 11:6. Ale od tego momentu SPR jakby się zaciął. Miejscowe popełniały proste błędy, a gdy już dochodziły do pozycji rzutowych, nie miały pomysłu na pokonanie dobrze broniącej Natalii Świtaj. Na 12:8 trafiła jeszcze Przytuła, ale sześć ostatnich minut to już absolutna dominacja przyjezdnych i pięć kolejnych bramek, które pozwoliły im na przerwę zejść z minimalną przewagą (12:13).

Drugą część meczu celnym rzutem rozpoczęła Leszczyńska, więc gra znowu zaczęła się niejako od początku. Odpowiedziały Grobelska z Ważną i tak kolejne prowadzenie objęły podopieczne trenera Michała Pastuszko. Z czasem na parkiecie zapanował chaos. Mnożyły się niewymuszone straty oraz przestrzelone rzuty. Złościli się szkoleniowcy, widownia także stawała się coraz bardziej zniecierpliwiona. W 41. min po karnym egzekwowanym przez Szarą, gliwiczanki odskoczyły na trzy bramki (15:18). Ale, że to w piłce ręcznej właściwie żadna przewaga, po chwili obowiązywał już remis po 18. Podobała się w szczególności Przytuła. Po końcowej syrenie okazało się, że "Przytulanka" z dziewięcioma trafieniami została najskuteczniejszą  zawodniczką meczu. Szkoda tylko, że nie znalazło to przełożenia na zespołowy sukces. Choć jeszcze w 54. min "Lwice" potrafiły nawet wyjść na prowadzenie. Drużynę i kibiców uradowała Leszczyńska, lecz kilkanaście sekund później przeżyła osobisty dramat. Za faul taktyczny obejrzała czerwoną kartkę i przedwcześnie musiała zejść z boiska. Gliwiczanki wykorzystały swoją szansę bezbłędnie. Do stanu 25:25 doprowadziła Szarawaga, a później jej koleżanki dołożyły jeszcze trzy trafienia i tym sposobem wyjechały z Olkusza z kompletem punktów. - 22 minuty to zbyt mało, aby wygrać mecz ze zdeterminowanym rywalem. Niestety od tego momentu stanęliśmy i trzeba sobie powiedzieć, że dzisiaj wygrał zespół po prostu lepszy. SMS ukarał moje zawodniczki, a sobie sprawił bardzo miły mikołajkowy prezent – przyznał opiekun "Lwic" Dariusz Olszewski.

Szansa na powetowanie poniesionych strat już w sobotę. SPR pojedzie do Warszawy na spotkanie z tamtejszym AZS-em.


SPR Olkusz – SMS ZPRP Gliwice 24:27 (12:13)

SPR Olkusz: Baryłka, Wawrzynkowska, Knapik – Giera (1), Tarnowska (1), Pastwa (3), Przytuła (9/1), Kompała (2), Leszczyńska (5/1), Fierka, Karwacka, Wcześniak, Basiak (3), Sudrawska.

SMS Gliwice: Świtaj, Chojnacka – Grobelska (2), Szary (2/2), Staniczek (1), A. Zych (4), Michalak (1), Kozimur (8/3), Ważna (5), Szarawaga (3), Truszkowska (1).

Sędziowali:
Michał Cieślik oraz Kamil Pietrasiewicz (Kielce)
Widzów: 350.

 

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka.

Kod antysapmowy
Odśwież

SPR Olkusz

Relacje video

You must have Flash Player installed in order to see this player.
Zobacz więcej materiałów wideo...

SPR Olkusz wspierają:

Starostwo Powiatowe Olkusz
UMiG Olkusz
Arkop Sp. z o.o.
ZGH Bolesław Sp. z o.o.
TM-VIA Sp. z o.o. Kraków
Ekotech Kraków, Boloil S.A.
Bol-Therm Sp. z o.o.
Bolesław Recycling Sp z o.o.
Bolspeed Sp. z o.o.
Boloil S.A.
MALBOX
Pro-Bet S.J.
ALBA MPGK Sp. z o.o.
PROFEREM
ZRB MURDZA
KARO Sp. z o.o.
Supermarket NASZ
Piekarnia EMK Ewa&Marek Kiełtyka
Piekarnia Piasny Janusz
Siłownia “Dragon” w Olkuszu

Partnerzy:
Drukarnia Grafpress, Kancelaria Prawna Puwalski&Puwalska S.P.
Patron medialny: olkuszanin.pl
Współpraca medialna: Przegląd Olkuski

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 720 gości i 1 użytkownik