Zadzwonił telefon...

zglos interwencje 2017
Poniżej interwencje nad którymi obecnie pracujemy i pytania na które oczekujemy odpowiedzi od właściwych instytucji:

1. Od dawna mówi się, że na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Osiecką mają powstać światła. Mówi się też o rondzie zamiast świateł. A może po prostu zrobić tam kładkę dla pieszych?

Interwencja wysłana do UMiG Olkusz, SP w Olkuszu oraz ZDW w Krakowie 29 listopada.

2. W ciągu drogi Olkusz - Bukowno przez las drzewa pod naporem mokrego śniegu są powyginane tak, że tworzą miejscami tunel. Zagraża to bezpieczeństwu, Gałąź lub drzewo może się złamać w każdej chwili. Dlaczego Zarząd Dróg o oto nie dba?

Interwencja wysłana do ZD w Olkuszu 11 grudnia.

3. Skręt przed "Bodziem", jeszcze ulica Rabsztyńska, zaraz ul. Zielona. Teren obok Gombiego oraz siłowni, która za niedługo ma zacząć działać. Droga, którą ja i moja rodzina, a także wiele osób (choćby dzieci wracające ze szkoły czy przedszkola) chciałoby uczęszczać, ale... nie da się. Powodem jest ogromna kałuża, którą nie sposób obejść. Nie pomagają nawet cegły, po których można przeskoczyć (dotyczy oczywiście osoby młodej, bo nie wyobrażam sobie babci odbierającej wnuczka z przedszkola aby sobie poradziła), bo kałuża (a może już jezioro?) powiększa się. Był wykopany dół, który pozwalał wodzie odpłynąć. Bez niego woda stoi, niezależnie czy są opady czy nie. Nic nie znika. Wizyty w urzędzie czy starostwie nic nie pomagają, osoba interweniująca zostaje odesłana ze słowami "przyślemy kogoś". Naprawdę tak musi być? Nie ma sposobu na kałużę?

Interwencja wysłana do UMiG Olkusz 2 stycznia.