Sezon turystyczny otwarty! [ZDJĘCIA]

W miniony weekend Olkusz otworzył tegoroczny sezon turystyczny. Pogoda sprzyjała, a więc kierunek na rabsztyńską warownię i znajdującą się u jej podnóża Chatę Kocjana obrało wielu piechurów oraz miłośników odpoczynku w plenerze.

Ranking wydatków na kulturę

W 2016 roku jednostki samorządu terytorialnego przeznaczyły na kulturę nieco ponad 6,6 mld zł. Jest to blisko 300 mln mniej niż rok wcześniej. Tak wynika z rankingu czasopisma „Wspólnota”, w którym pod lupę wzięto wydatki samorządów na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. Jak wypadły w nim okoliczne gminy?

Raport UFG: dlaczego Polacy jeżdżą bez OC?

Najczęstszą przyczyną braku OC - blisko 40 procent wykrytych nieubezpieczonych (w raporcie przeanalizowane zostały sprawy z okresu od początku stycznia 2013 do końca grudnia 2017. Połowa z nich dotyczyła spraw zarejestrowanych przez UFG na podstawie zawiadomień policji, pozostałe to sprawy wygenerowane z oparciu o dane z bazy polis komunikacyjnych UFG (Ośrodek Informacji UFG) - jest wygaśnięcie polisy poprzedniego właściciela po zakupie używanego auta, wynika z najnowszego raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

W trosce o przyszłość lasów

W czwartek 19 kwietnia na terenie Leśnictwa Żurada, młodzież z Zespołu Szkolno Przedszkolno Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu wraz z pracownikami Nadleśnictwa, Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, a także radnym Wojciechem Ozdobą przeprowadzili akcję sadzenia młodych sosen.