Uwaga - cisza wyborcza!


W związku z wyborami samorządowymi na czas ciszy wyborczej wyłączamy możliwość komentowania artykułów na naszej stronie. Komentarze będzie można dodawać ponownie w niedzielę po godzinie 21.00.

BO 2019. 18 zadań do wykonania!

18 inicjatyw za prawie 1,2 miliona złotych zostanie zrealizowanych do końca 2019 roku w ramach czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. W czwartek w budynku Centrum Kultury odbyła się prezentacja projektów, które zyskały największe poparcie wśród mieszkańców całej gminy.

Dochody z PIT w okolicznych gminach rosną

Ministerstwo Finansów opublikowało prognozę dotyczącą wysokości subwencji i wpływów z podatków, które w 2019 roku otrzymają samorządy. Z szacunków resortu finansów wynika, że w przyszłym roku udział gmin we wpływach z PIT wyniesie 42,4 mld zł i będzie o ponad 5,9 mld wyższy niż ten, który był szacowany na 2018 rok. Według wyliczeń urzędników, gminy z terenu naszego powiatu także zanotują duży wzrost wpływów z tego tytułu.

Nominacje produktów INTERMAG

Ogłoszenie płatne
INTERMAG to firma założona w 1988 r. w Osieku, k. Olkusza. Aktualnie firma zaliczana jest do największych europejskich producentów nawozów dolistnych i biostymulatorów oraz aktywnie działa w branży produktów prozdrowotnych dla zwierząt.

Kolejne środki unijne dla gmin powiatu olkuskiego

Niedawno pisaliśmy o dotacjach z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020  w konkursach na operacje typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”. To jednak nie wszystko - gminy otrzymają też pomoc finansową na realizację działań z kolejnych rozdań. Największe środki trafią do Gminy Olkusz.