Więcej wypadków z udziałem jednośladów – raport UFG

O 8 procent wzrosła w ciągu ostatniego roku liczba szkód spowodowanych przez kierujących jednośladami - wynika z raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W tym czasie policja odnotowała ponad 4 tysiące wypadków z udziałem motocykli i motorowerów, z czego ponad 46 procent spowodowanych zostało przez kierujących jednośladami.

Tajemnica wydarzeń Wielkiejnocy

Od czwartku aż do niedzieli, chrześcijanie obchodzą Pamiątkę Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa oraz Jego Zmartwychwstanie. Nadchodzący weekend przyniesie najpierw zadumę, a następnie radość. Wielkanoc to nie tylko rodzinne spotkania przy suto zastawionych stołach, ale także uroczysta liturgia w kościołach.

Nowe mieszkania socjalne jesienią

Od 17 maja ubiegłego roku na działce o numerze ewidencyjnym 1993 przy ulicy Witosa w Olkuszu trwa budowa nowych mieszkań socjalnych. Planowo inwestycja, dzięki której powstanie 21 lokali mieszkalnych, ma zostać ukończona do 30 września.

Kronika policyjna 18 kwietnia

Osiek. Kradzież z włamaniem
Policjanci z Olkusza ustalają sprawcę kradzieży z włamaniem w miejscowości Osiek. Do zdarzenia doszło 12/13 kwietnia br. na jednej z posesji w Osieku. Sprawca dostał się do pomieszczenia gospodarczego i garażu blaszanego, z którego ukradł elektronarzędzia tj. dwie piły spalinowe, szlifierkę kontową, strug elektryczny, dwie frezarki elektryczne.