Muzyczna uczta w olkuskiej bazylice

W poniedziałek, w bazylice św. Andrzeja Apostoła zakończyły się jubileuszowe, XX Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Przez trzy dni wnętrze świątyni oraz serca słuchaczy zostały napełnione wieloma, niezapomnianymi muzycznymi doznaniami.

Oszustwa na BLIKA! Zachowaj ostrożność!


W ubiegłym tygodniu olkuska policja przyjęła kilka zgłoszeń o oszustwach metodą na BLIKa. Osoby podszywające się pod znajomych, wykorzystywali płatność Blikiem, po to, by wyłudzić pieniądze. Tym sposobem oszuści wyłudzili kilka tysięcy złotych.

Wypadek drogowy w Rabsztynie

Niewątpliwie stan psychofizyczny kierowcy ma wielkie znaczenie i ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stres, osłabienie i senność często prowadzą do kolizji i wypadków drogowych. O tym przekonał się kierowca forda, który w minioną sobotę zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena, a następnie w opla.

Pozew ministra Jacka Osucha przeciw Pawłowi Piasnemu oddalony przez sąd

Jacek Osuch PRZEGRAŁ sprawę w trybie wyborczym przed Sądem Okręgowym w Krakowie. Parlamentarzysta PiS zdecydował się skierować w trybie wyborczym do Sądu Okręgowego w Krakowie pozew przeciw byłemu staroście olkuskiemu Pawłowi Piasnemu. Niestety sąd pozew odrzucił. O wyniku procesu Piasny poinformował na swoim facebooku: https://www.facebook.com/pawelpiasny

Dostaną mobilne pracownie multimedialne

68 szkół z Małopolski, w tym 4 z powiatu olkuskiego, zostało laureatami konkursu #OSEWyzwanie, ogłoszonego przez Ministerstwo Cyfryzacji w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), dającego szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Dyplomy podczas uroczystej gali wręczyli laureatom w Krakowie wicemarszałek Łukasz Smółka i Tomasz Tomala, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury.