Ranking 2018: jakość danych w bazie UFG

PZU, TUW TUW i Link4 znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego za 2018 rok. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Compensa i Allianz. Ten ostatni oraz TUW TUW dokonały największego skoku w klasyfikacji, wspinając się aż po siedem pozycji, każdy.

Więcej za śmieci

Mieszkańcy Bukowna od 1 marca zapłacą więcej za odbiór śmieci. Obowiązujące do końca lutego miesięczne stawki to 8,50 złotych od osoby za śmieci segregowane i 19,50 złotych za odpady niesegregowane. Nowe opłaty wyniosą odpowiednio: 9,50 złotych i 23 złote.

Artystyczne spojrzenie na Olkusz [ZDJĘCIA]


W Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej w galerii zwanej popularnie „Cegielnią”, po raz kolejny możemy zobaczyć ekspozycję „Fotograficy Olkuscy”. Jest to doroczna wystawa prezentująca dorobek artystyczny fotografów zamieszkujących naszą okolicę. Uroczysty wernisaż stanowiący jej inaugurację miał miejsce w minioną sobotę, 16 lutego 2019 roku.

Jadłodajnia na nowych zasadach

Do 3 marca olkuska jadłodajnia prowadzona przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej będzie funkcjonowała na dotychczasowych zasadach. Dzień później placówka rozpocznie swój nowy rozdział. Posiłki będą wydawane potrzebującym za opłatą. 9 zł – tyle kosztować ma dwudaniowy obiad.