Budżet Trzyciąża. Śmiały, mimo skromnych środków

Trzyciąż, najmniejsza z gmin powiatu olkuskiego, dysponuje również najmniejszym budżetem. Zaplanowanie drogich inwestycji, jak np. oczekiwane przez lokalne społeczności remonty, budowa sieci kanalizacyjnej czy gazyfikacja, wymagają od władz sporego wysiłku i racjonalnego, wyprzedzającego planowania. Od kilkunastu lat udaje się jednak realizować nad wyraz sprawnie sporo inwestycji poprawiających warunki życia mieszkańców. Tak, według zapowiedzi władz gminy, ma być również i tym roku.

SKS-y w każdej szkole?


Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje program „Szkolny Klub Sportowy”. Ile placówek z terenu miasta i gminy Olkusz przystąpiło do sportowego projektu?

Kładka w remoncie

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont kładki łączącej Skwer z ul. Na Skarpie. Do końca tygodnia przejście nad torami będzie możliwe tylko jedną stroną, a od 22 stycznia obiekt zostanie całkowicie wyłączony z użytku aż do odwołania.

Kronika policyjna 18 stycznia

Olkusz. Policjanci odzyskali skradziony samochód
Policjanci Wydziału Prewencji olkuskiej komendy zatrzymali 37-letniego mieszkańca Olkusza, podejrzanego o kradzież samochodu marki Ford Transit. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Olkusz bez szyldów reklamowych?

 

Coraz więcej samorządów w Polsce dąży do uporządkowania przestrzeni publicznej w miastach. Wśród nich znajduje się także olkuski magistrat, gdzie od maja ubiegłego roku opracowywana jest tzw. uchwała krajobrazowa. Ma ona uregulować zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury oraz tablic i urządzeń reklamowych. Czy z olkuskich ulic powinny zniknąć bilbordy i szyldy?