15 progów. Czy komuś zabrakło wyobraźni?

1Gruntownie wyremontowana ul. 1 Maja w Bukownie „wzbogaciła” się o 15 progów zwalniających. Na reakcję kierowców niezadowolonych z takiego rozwiązania nie trzeba było długo czekać. Interweniujący w naszej redakcji byli ciekawi, czyja to inwencja twórcza znalazła zastosowanie podczas modernizacji jednej z głównych ulic miasta.

 -Czy komuś zabrakło wyobraźni, czy tez Bukowno startuje w konkursie na jak największą liczbę progów na jednej drodze? Przecież tą ulicą nie da się jeździć normalnie! Naprawdę ktoś mógł pomyśleć, że w ten sposób zwiększy bezpieczeństwo na drodze? – denerwują się kierowcy.

Ulica była remontowana w ramach tzw. „adamczykówek", dofinansowanych z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Trakt jest powiatowy, ale niebawem przejmie go Bukowno. Na ul. 1 Maja przebudowano nawierzchnię, wykonano kanalizację deszczową, przebudowano chodniki oraz… wyjątkowo solidnie zadbano o bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

2

Czy władze powiatu i Bukowna są zadowolone z efektu remontu? Samorządowcy zajęli w tej sprawie wspólne stanowisko, które przedstawiamy w całości. - Zgadzamy się z uwagami, że na tak krótkim odcinku zamontowana jest zbyt duża ilość progów zwalniających. Od samego początku zwracaliśmy uwagę na charakter tej ulicy i aspekt bezpieczeństwa był jednym z głównych wątków podnoszonych już na etapie projektowania. Niestety, osoby odpowiedzialne za projekt zbyt dosłownie wzięły nasze uwagi. W tym miejscu deklarujemy, że po końcowym rozliczeniu zadania, w możliwie najkrótszym terminie przystąpimy do demontażu części progów zwalniających, tak by zachowując względy bezpieczeństwa, zapewnić zdroworozsądkowe korzystanie z nowej drogi. Informujemy jednocześnie, że zdemontowane elementy progów nie ulegną zniszczeniu, a będą wykorzystane w innych newralgicznych miejscach, w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników korzystających z dróg – deklarują starosta Paweł Piasny i burmistrz Mirosław Gajdziszewski.

Pozostaje zatem pytanie, gdzie znajdą się zdemontowane z ul. 1 Maja progi? Gdy tylko zapadną decyzje, poinformujemy o tym na naszych łamach.

3

4

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!