15 progów. Czy komuś zabrakło wyobraźni?

1Gruntownie wyremontowana ul. 1 Maja w Bukownie „wzbogaciła” się o 15 progów zwalniających. Na reakcję kierowców niezadowolonych z takiego rozwiązania nie trzeba było długo czekać. Interweniujący w naszej redakcji byli ciekawi, czyja to inwencja twórcza znalazła zastosowanie podczas modernizacji jednej z głównych ulic miasta.

 -Czy komuś zabrakło wyobraźni, czy tez Bukowno startuje w konkursie na jak największą liczbę progów na jednej drodze? Przecież tą ulicą nie da się jeździć normalnie! Naprawdę ktoś mógł pomyśleć, że w ten sposób zwiększy bezpieczeństwo na drodze? – denerwują się kierowcy.

Ulica była remontowana w ramach tzw. „adamczykówek", dofinansowanych z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Trakt jest powiatowy, ale niebawem przejmie go Bukowno. Na ul. 1 Maja przebudowano nawierzchnię, wykonano kanalizację deszczową, przebudowano chodniki oraz… wyjątkowo solidnie zadbano o bezpieczeństwo kierowców i pieszych.

2

Czy władze powiatu i Bukowna są zadowolone z efektu remontu? Samorządowcy zajęli w tej sprawie wspólne stanowisko, które przedstawiamy w całości. - Zgadzamy się z uwagami, że na tak krótkim odcinku zamontowana jest zbyt duża ilość progów zwalniających. Od samego początku zwracaliśmy uwagę na charakter tej ulicy i aspekt bezpieczeństwa był jednym z głównych wątków podnoszonych już na etapie projektowania. Niestety, osoby odpowiedzialne za projekt zbyt dosłownie wzięły nasze uwagi. W tym miejscu deklarujemy, że po końcowym rozliczeniu zadania, w możliwie najkrótszym terminie przystąpimy do demontażu części progów zwalniających, tak by zachowując względy bezpieczeństwa, zapewnić zdroworozsądkowe korzystanie z nowej drogi. Informujemy jednocześnie, że zdemontowane elementy progów nie ulegną zniszczeniu, a będą wykorzystane w innych newralgicznych miejscach, w celu poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników korzystających z dróg – deklarują starosta Paweł Piasny i burmistrz Mirosław Gajdziszewski.

Pozostaje zatem pytanie, gdzie znajdą się zdemontowane z ul. 1 Maja progi? Gdy tylko zapadną decyzje, poinformujemy o tym na naszych łamach.

3

4

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!