„Adamczykówki” dla Bukowna i Wolbromia

drogowe remontyBukowno i Wolbrom mają zagwarantowane środki na tzw. „adamczykówki”, czyli remonty traktów dofinansowanych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Lista wniosków objętych dotacjami została podpisana przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Samorządy ubiegające się o rządowe wsparcie składały wnioski do wojewody. Po ocenie formalnej i merytorycznej wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał listę rankingową do ministerstwa. Teraz wiadomo, ile projektów otrzyma dotacje. Ich wysokość na trakty gminne i powiatowe wyniesie po 28 623 246,00 złotych.

Z 46 pozytywnie ocenionych wniosków dotyczących gminnych dróg dofinansowaniem objęto 24. Na 9. miejscu widnieje Bukowno, gdzie zaplanowano kompleksową przebudowę ul. Wiejskiej, z wykonaniem azylowych przejść dla pieszych. Koszt inwestycji to 3 644 163,97 złotych, a kwota wnioskowanej dotacji 1 822 000 złotych.
Na 20. miejscu znalazł się Wolbrom. W tym przypadku chodzi o remont prawie 6 - kilometrowego traktu w Jeżówce i Łobzowie za szacunkową kwotę 5 034 517,61 złotych, z czego dofinansowanie to 2 517 259,61 złotych.

O dotacje na tzw. „adamczykówki” ubiegała się także gmina Olkusz, której wniosek dotyczący zrealizowanej już przebudowy części ul. Nullo (od ul. Bylicy do ul. Króla Kazimierza Wielkiego) oraz ul. Mieczysława Karwińskiego był na 38. miejscu listy rankingowej.

Na 26 powiatowych wniosków dofinansowanie uzyska 12 z nich. Nie ma wśród nich powiatu olkuskiego, który aplikował o dotacje na przebudowę drogi Rodaki – Kwaśniów Górny (od granicy województwa) oraz przebudowę ciągu dróg na terenie gminy Bolesław, od skrzyżowania z drogą krajową 94 przez ul. Główną (do remizy), ul. Laskowską i ul. Bolesławską do skrzyżowania z „krajówką”. Wnioski te na liście przesłanej do ministerstwa widniały na 15 i 17 miejscu.

Być może w ramach „adamczykówek” na 2018 rok uda się wyremontować więcej dróg, niż 36 widniejących obecnie na ministerialnym wykazie. Jeśli bowiem po przetargach powstaną oszczędności, wówczas zostaną przekazane na kolejne zadania z listy rankingowej.

Fot. pixabay.com

 

 

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!