„Adamczykówki” dla Bukowna i Wolbromia

drogowe remontyBukowno i Wolbrom mają zagwarantowane środki na tzw. „adamczykówki”, czyli remonty traktów dofinansowanych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Lista wniosków objętych dotacjami została podpisana przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Samorządy ubiegające się o rządowe wsparcie składały wnioski do wojewody. Po ocenie formalnej i merytorycznej wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał listę rankingową do ministerstwa. Teraz wiadomo, ile projektów otrzyma dotacje. Ich wysokość na trakty gminne i powiatowe wyniesie po 28 623 246,00 złotych.

Z 46 pozytywnie ocenionych wniosków dotyczących gminnych dróg dofinansowaniem objęto 24. Na 9. miejscu widnieje Bukowno, gdzie zaplanowano kompleksową przebudowę ul. Wiejskiej, z wykonaniem azylowych przejść dla pieszych. Koszt inwestycji to 3 644 163,97 złotych, a kwota wnioskowanej dotacji 1 822 000 złotych.
Na 20. miejscu znalazł się Wolbrom. W tym przypadku chodzi o remont prawie 6 - kilometrowego traktu w Jeżówce i Łobzowie za szacunkową kwotę 5 034 517,61 złotych, z czego dofinansowanie to 2 517 259,61 złotych.

O dotacje na tzw. „adamczykówki” ubiegała się także gmina Olkusz, której wniosek dotyczący zrealizowanej już przebudowy części ul. Nullo (od ul. Bylicy do ul. Króla Kazimierza Wielkiego) oraz ul. Mieczysława Karwińskiego był na 38. miejscu listy rankingowej.

Na 26 powiatowych wniosków dofinansowanie uzyska 12 z nich. Nie ma wśród nich powiatu olkuskiego, który aplikował o dotacje na przebudowę drogi Rodaki – Kwaśniów Górny (od granicy województwa) oraz przebudowę ciągu dróg na terenie gminy Bolesław, od skrzyżowania z drogą krajową 94 przez ul. Główną (do remizy), ul. Laskowską i ul. Bolesławską do skrzyżowania z „krajówką”. Wnioski te na liście przesłanej do ministerstwa widniały na 15 i 17 miejscu.

Być może w ramach „adamczykówek” na 2018 rok uda się wyremontować więcej dróg, niż 36 widniejących obecnie na ministerialnym wykazie. Jeśli bowiem po przetargach powstaną oszczędności, wówczas zostaną przekazane na kolejne zadania z listy rankingowej.

Fot. pixabay.com

 

 

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!