Kładka w remoncie

kladka remont 1

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont kładki łączącej Skwer z ul. Na Skarpie. Do końca tygodnia przejście nad torami będzie możliwe tylko jedną stroną, a od 22 stycznia obiekt zostanie całkowicie wyłączony z użytku aż do odwołania.

Stan techniczny kładki już od wielu miesięcy pozostawiał wiele do życzenia. W kwietniu ubiegłego roku ekipa remontowa uzupełniła ubytki w betonie i częściowo wyrównała powstałe wybrzuszenia. Były to jednak tylko prace doraźne. Teraz przyszedł czas na generalny remont wart ponad milion złotych.

W zakresie kompleksowych prac w obrębie kładki znajdą się: remont przęseł ustroju nośnego, wymiana urządzeń dylatacyjnych, wymiana łożysk na podporach pośrednich i przyczółkach, remont podpór pośrednich, remont fundamentów podpór pośrednich, remont przyczółków, remont nawierzchni kładki i pochylni, remont schodów, rozbiórka schodów na peron LHS, remont balustrad przeciwporażeniowych, umocnienie skarp i stożków, remont instalacji oświetleniowej, oznakowanie pionowe, a także zamontowanie znaków pomiarowych na obiekcie i w terenie.

kladka remont 2

Całość prac zaplanowanych na najbliższy czas wyceniono na 1 254 720,18 zł. - Liczymy, że kompleksowy remont uda się zakończyć w wakacje – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza. Do tego czasu piesi muszą liczyć się z utrudnieniami. - Na początku przyszłego tygodnia rozpoczną się prace, które będą wymagały całkowitego wyłączenia kładki z ruchu na okres około jednego miesiąca. Po tym czasie ruch na kładce będzie możliwy, choć - z uwagi na nadal trwające prace - może być utrudniony – dodaje szef olkuskiego magistratu.

Początkowo mówiło się, że inwestycja może zostać wsparta finansowo w ramach zewnętrznych projektów, jednak ostatecznie renowacja kładki w całości zostanie pokryta z budżetu Miasta i Gminy Olkusz. 

Ekipa remontowa na wspomnianej kładce pojawiła się w poniedziałek, 15 stycznia. Prace remontowe zaczęła od skucia betonu po jednej ze stron przejścia. Kolejne etapy będą przebiegały według ww. schematu. - Rozumiemy, że czasowe zamknięcie kładki będzie uciążliwe dla użytkowników tego traktu, jednak nie jest możliwe wykonanie części prac na obiekcie, który byłby stale uczęszczany przez pieszych. Staramy się ograniczyć ewentualne uciążliwości do minimum – zapewnia Michał Latos, rzecznik prasowy UMiG.

Korzystającym z przejścia łączącego dwie części miasta pozostało tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekt końcowy modernizacji kładki.

kladka remint 3

 

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin.
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
Do wszystkich którzy NIE ZROZUMIELI zamieszczonego powyżej apelu: zapewne zauważyli Państwo, że zostaliśmy zmuszeni do usunięcia niektórych komentarzy z naszej strony. Nie jest to wyrazem naszej cenzury, próby ograniczania prawa do merytorycznej dyskusji czy też wolności wypowiedzi, lecz jedynie stosowaniem się do przepisów obowiązującego prawa. Komentarze są usuwane na podstawie uzasadnionego wniosku pokrzywdzonej osoby lub w wyniku PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA o zniesławienie, naruszenie dóbr, z powodu gróźb karalnych itp. Redakcja ma OBOWIĄZEK UDOSTĘPNIĆ (na podstawie pisemnego wniosku) uprawnionym organom dane użytkowników którzy takie komentarze zamieścili oraz usunąć je z publikacji. W pewnych kręgach nastała wręcz moda na ustalanie tożsamości komentujących, więc PONOWNIE APELUJEMY o zamieszczanie przemyślanych komentarzy.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!