fio mamy fiola na malopolske

Organizacje pozarządowe i grupy nieformalne chętnie realizują inicjatywy dla lokalnych społeczności w ramach Programu FIO Małopolska Lokalnie, którego operatorzy to Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych i Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze. Właśnie ruszył plebiscyt na najciekawszy projekt. Głosowanie trwa do końca grudnia.

Realizacja społecznych inicjatyw jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego. W tym roku skorzystało z niego 80 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z Krakowa oraz powiatów: chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, miechowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego i wielickiego. Wśród nich jest 21 małopolskich organizacji pozarządowych, które dofinansowanie przeznaczyły na swój rozwój poprzez wsparcie merytoryczne (szkolenia, warsztaty), promocyjne (budowa stron www, identyfikacja wizualna) i zakup sprzętu. Z kolei 8 organizacji pozarządowych otrzymało dotacje na działania społeczne, a 51 grup nieformalnych na różnego rodzaju warsztaty, spotkania i ciekawe wydarzenia artystyczne.

Głosując można nie tylko docenić pomysłodawców zrealizowanych dla mieszkańców projektów, ale i poszukać inspiracji wśród tegorocznych inicjatyw. W kwietniu ogłoszony zostanie bowiem kolejny konkurs dotacyjny.

Głosować można na stronie internetowej FIO Małopolska Lokalnie – Północ (jeden głos dziennie).

Z terenu naszego powiatu mamy 13 inicjatyw:

Komputerowa Cool School – Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach „Niezapominajka”,
Rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kluczach „Niezapominajka”.

Na wsi mamy się nie nudzą – grupa nieformalna „Nieformalne Mamuśki”
Organizacja cyklu spotkań „przy kawie” ze specjalistami (m.in pediatrą, trenerem personalnym, dietetykiem, wizażystką i stylistką) dla mam z Cieślina; „Targu cieślińskich mam” i zabawy andrzejkowej.

Strzał w okienko – grupa nieformalna „Strzała”
Organizacja turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży w wieku 5-12 lat z terenu Gminy Klucze.

Wolontariusze na wywczasie – grupa nieformalna „Dziewczyny z drużyny”
Wsparcie grupy samopomocowej wolontariuszy z Bukowna.

Olkuska Liga Debatancka – grupa nieformalna Olkuska Liga Debatancka
Przeprowadzenie czterech szkoleń w szkołach ponadpodstawowych w powiecie olkuskim z wystąpień publicznych i debaty oksfordzkiej oraz finału projektu w postaci organizacji dwóch debat pomiędzy szkołami.

Robociki – grupa nieformalna „Kreatywne”
Organizacja warsztatów z robotyki na klockach LEGO dla dzieci z terenu Gminy Klucze.

Mały Masterchef–przedszkolaki gotują zdrowo, kolorowo i pysznie – grupa nieformalna Przedszkole im. Barbórki w Bolesławiu
Zorganizowanie Gminnego Konkursu Kulinarnego „ Mały Masterchef – przedszkolaki gotują zdrowo, kolorowo i pysznie” propagującego wspólne przygotowywanie posiłków oraz zdrowe odżywianie.

Czarodziejski kuferek – podróże po świecie teatru, tańca i muzyki – grupa nieformalna „Pedagodzy dzieciom”
Stworzenie grupy zabawowej dla najmłodszych dzieci i ich rodziców przy przedszkolu w Jaroszowcu, zabawne występy i spektakle.

Mamy czas dla mam i dzieci – grupa nieformalna „Paczka z paczki”
„Odczarowanie” młodym mamom z Bukowna trudów macierzyństwa poprzez organizację warsztatów z kosmetyczką i fryzjerką, zorganizowanie w tym czasie aktywnego wypoczynku dla dzieci na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury.

Akademia szachów – grupa nieformalna „Miłośnicy gry królewskiej”
Organizacja zajęć z gry w szachy dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie Dolnym oraz wystawy zdjęć „Akademia szachów” i turnieju szachowego.

Kultura na Pustyni dla malucha i nie tylko – grupa nieformalna Teatr Małego Widza „Kluczogród”
Przygotowanie przedstawienia „Mała Syrenka” (scenografii, choreografii, oprawy muzycznej i świetlnej, strojów).

„Nasza Niepodległa” – Koło Społeczno – Historyczne w Bydlinie
Organizacja warsztatów rękodzielniczych dla mieszkańców Bydlina oraz wystawy wykonanych prac i kolekcji przedmiotów, fotografii, dokumentów nawiązujących do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Cały Cieślin grilluje – grupa nieformalna Trzej Muszkieterowie
Aktywizajcja mieszkańców Cieślina poprzez przygotowanie miejsca spotkań mieszkańców i punktu przystankowego dla turystów podążających czerwonym szlakiem Kraków – Częstochowa.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze