Rączkę Amelki da się „naprawić”! Musimy zdążyć!

Amelia Szymczyk ma niespełna 11 miesięcy i jeszcze nie wie, że jest inna niż jej rówieśnicy. Lewa rączka dziewczynki nie jest w pełni ukształtowana, po prostu „nie działa”. Można to jednak zmienić! Trudnej operacji podjął się jeden z najlepszych ortopedów na świecie. Największym wrogiem dziewczynki jest czas, którego zostało bardzo mało. Potrzebne jest również ogromna kwota, bo operacja w Stanach Zjednoczonych to koszt prawie 400 tys. złotych. To cena za zdrowie i normalne dzieciństwo Amelki.

Dzielą się sukcesem

W ramach kontynuacji realizacji projektu „ Being Happy? Our Choice!”, na który Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu uzyskało dofinansowanie z Programu Erasmus+, uczestnicy tego przedsięwzięcia pod opieką lidera – Edwina Caraballo Cortes, dzielili się jego rezultatami.

Walczą o wzrok bliźniaków

Bliźniacy Kacper i Filip Banysiowie już niedługo będą obchodzili swoje 1. urodziny. Jednak w ich przypadku radość z narodzin i rozwoju miesza się z niepewnością o jutro. Wszystko przez poważne schorzenie siatkówki, tzw. retinopatię wcześniaczą. Chłopcy tracą wzrok. Aby zatrzymać postęp choroby potrzebne jest kosztowne leczenie. Stąd prośba o pomoc i kolejne spotkania z ludźmi dobrej woli. To ostatnie odbyło się w bolesławskim Dworze. Koncert charytatywny pozwolił wesprzeć rodzinę kwotą ponad 3 tysięcy złotych.

Kolejny rok Akademii Przyszłości na finiszu

15. edycja Akademii Przyszłości dobiegła końca. Olkuskie kolegium sztandarowego obok Szlachetnej Paczki projektu Stowarzyszenia WIOSNA ponownie zlokalizowane było w Szkole Podstawowej nr 4. Przez ostatni rok dzieci ze swoimi wolontariuszami pracowały na sukcesy nie tylko naukowe, ale i te związane z poszerzaniem swoich pasji i zainteresowań.