Sztuka emalią malowana

Prawie sto wielobarwnych emaliowanych wyrobów artystycznych, czyli amfor, pater i obrazów, a także inspirowanych nimi prac plastycznych i ceramicznych wykonanych przez dzieci zostało zaprezentowanych na wystawie w Klubie Osiedlowym „Przyjaźń” w Olkuszu. Wystawa, której wernisaż odbył się w miniony piątek (27.09) była zwieńczeniem projektu „Nie tylko garnki lepią” realizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie „Wszyscy dla wszystkich” oraz Ognisko Artystyczne „Żaczek” w Olkuszu przy wsparciu Gminy Olkusz.

Tenisiści stołowi zagrali dla małego Rafałka

Premierowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Srebrnego Miasta miał wyjątkowy charakter. Oprócz sportowej rywalizacji przy stołach, walczono także o zdrowie dla borykającego się z rdzeniowym zanikiem mięśni Rafałka Szwajgiela. Dzięki charytatywnej imprezie na konto chłopca w Fundacji Serce Dla Maluszka wpłynie blisko 4 500 zł.

Strażacy w trosce o krew

Prawie 13 litrów życiodajnego płynu udało się zebrać organizatorom akcji krwiodawstwa „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. W Gorenicach już po raz trzeci strażacka brać potwierdziła, że pomagać potrafi nie tylko gasząc ogień.

Wolbromskie Koło PSONI zbiera środki na ośrodek [ZDJĘCIA]

PSONI Koło w Wolbromiu pod koniec tego roku planuje otworzyć Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Kluczach. Placówka powstaje w budynku po byłym Zespole Szkół, który trzeba dostosować do nowych potrzeb. W związku ze wzrostem kosztów realizowanej już inwestycji, konieczne jest znalezienie dodatkowych środków finansowych, dlatego organizowane są zbiórki datków na wsparcie projektu. W Wolbromiu w niedzielę odbył się z tej okazji wspaniały koncert.