Wolbromskie Koło PSONI zbiera środki na ośrodek [ZDJĘCIA]

PSONI Koło w Wolbromiu pod koniec tego roku planuje otworzyć Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Kluczach. Placówka powstaje w budynku po byłym Zespole Szkół, który trzeba dostosować do nowych potrzeb. W związku ze wzrostem kosztów realizowanej już inwestycji, konieczne jest znalezienie dodatkowych środków finansowych, dlatego organizowane są zbiórki datków na wsparcie projektu. W Wolbromiu w niedzielę odbył się z tej okazji wspaniały koncert.

Charytatywna „Scena Dla Każdego” [ZDJĘCIA]

8-letni Ignacy Łukasiewicz z Bukowna cierpi na cukrzycę oraz rozległą zakrzepicę zatok żylnych mózgu. Chłopiec stracił wzrok, a jedyną szansą na jego powrót do zdrowia jest leczenie w Rosji. Z pomocą do rodziny wyszła społeczność Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu, z którą łączy się historia najbliższych głównego bohatera ostatniej akcji.

Mama nie powinna umierać!

Przez całe życie rodzice opiekują się nami, aż w końcu przychodzi moment, kiedy to oni sami wymagają opieki. Mama zawsze była dla mnie ostoją bezpieczeństwa, wzorem siły i niezależności. Dzisiaj jest całkowicie zależna ode mnie, sama nawet nie usiądzie, nie obróci się. Zawsze była taka pogodna, lecz dzisiaj w naszym domu nie rozbrzmiewa jej śmiech, tylko płacz i krzyk nieludzkiego bólu…

Nierówna walka z glejakiem

Ma 46 lat, kochającą żonę i dwóch synów. Przez całe życie był skory do pomocy, dbał o rodzinę i przyjaciół. Teraz przyszedł taki dzień, w którym sam potrzebuje wsparcia. Michał Wcisło z Osieka walczy z glejakiem 4 stopnia. O chorobie dowiedział się w listopadzie, jest już po operacji, jednak droga do zdrowia wydaje się być długa i kręta. Obecnie rodzina potrzebuje 400 tysięcy złotych na leczenie w niemieckiej Kolonii.