Nadchodzi finał Szlachetnej Paczki!

Tegoroczny „Weekend Cudów” tuż, tuż. Finał Szlachetnej Paczki w powiecie olkuskim ponownie połączy setki ludzi i ponownie będzie miał szczęśliwe zakończenie. Wszystkie potrzebujące wsparcia rodziny w okolicy, które znalazły się bazie projektu Stowarzyszenia Wiosna, znalazły swoich darczyńców.

Rusza 22. Świąteczna Zbiórka Żywności

Już w najbliższy weekend  - 30 listopada – 1 grudnia 2018 w 11 sklepach na terenie naszego miasta zostanie przeprowadzona Świąteczna Zbiórka Żywności. Będzie to wspólne przedsięwzięcie olkuskiego Centrum Wolontariatu działającego przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser” w Olkuszu oraz Banku Żywności w Krakowie. Z każdą edycją zbiórka cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

„Oswój mój świat” czyli zrozumieć by pomóc

21 listopada b.r. w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32 w Olkuszu odbyła się konferencja edukacyjna pod hasłem: „Oswój mój świat”, realizowana przez Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu w ramach zadania: „Uczyć by pomóc” – działania edukacyjne upowszechniające wiedzę na temat trudnych zachowań zakłócających funkcjonowanie osób z zaburzeniami integracji sensorycznej i spektrum autyzmu w przestrzeni publicznej.