Wraca bus na trasie Tarnawa-Olkusz

Od poniedziałku 1. października wrócą regularne kursy na trasie Tarnawa – Olkusz – Olkusz – Tarnawa. Sprawa kończy się sukcesem dzięki zabiegom wójta Romana Żelaznego, który przekonał do podjęcia działalności przewozowej na tej trasie nowego przewoźnika oraz dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich instytucji związanych z wydaniem pozwolenia. Na takie rozwiązanie problemu czekało wiele osób dojeżdżających do szkoły i pracy.

Umowy na autobusy podpisane

Na ulicach czterech gmin: Bolesławia, Bukowna, Klucz i Olkusza pojawią się nowe autobusy. Umowy z wyłonionymi w przetargach dostawcami zostały właśnie podpisane. Mieszkańcy wymienionych gmin mieli okazję obejrzeć jeden z pojazdów, jakim będą jeździć w przyszłym roku.

Nowe autobusy w przyszłym roku

W przyszłym roku na ulice czterech gmin: Bolesławia, Bukowna, Klucz i Olkusza wyjadą nowe, ekologiczne autobusy. Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu otrzymał na zakup nowoczesnego taboru prawie 19,4 mln złotych unijnej dotacji. Przetarg na dostawę pojazdów został już rozstrzygnięty.

Autobusem na Dni Olkusza

Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu informuje, że w dniach 26 - 27 maja (sobota i niedziela) uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów, które zapewnią Mieszkańcom zarówno dogodny przyjazd, jak i powrót z koncertów odbywających się w ramach Dni Olkusza. W autobusach dodatkowych obowiązuje cennik zgodny z taryfą ZKG "KM".

Darmowe przejazdy podczas ferii

W okresie od 12 lutego /poniedziałek/ do końca ferii zimowych, tj. 25 lutego 2018 roku uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.