Nowe autobusy w przyszłym roku

W przyszłym roku na ulice czterech gmin: Bolesławia, Bukowna, Klucz i Olkusza wyjadą nowe, ekologiczne autobusy. Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu otrzymał na zakup nowoczesnego taboru prawie 19,4 mln złotych unijnej dotacji. Przetarg na dostawę pojazdów został już rozstrzygnięty.

Autobusem na Dni Olkusza

Związek Komunalny Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu informuje, że w dniach 26 - 27 maja (sobota i niedziela) uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów, które zapewnią Mieszkańcom zarówno dogodny przyjazd, jak i powrót z koncertów odbywających się w ramach Dni Olkusza. W autobusach dodatkowych obowiązuje cennik zgodny z taryfą ZKG "KM".

Darmowe przejazdy podczas ferii

W okresie od 12 lutego /poniedziałek/ do końca ferii zimowych, tj. 25 lutego 2018 roku uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi zamieszkali na terenie gminy Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie działania Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu.

Komunikacją miejską do Trzebini

Od 2 stycznia jeden z kursów komunikacji miejskiej linii 457 kierunek: Lgota II został wydłużony do Trzebini. To nowość w tym połączeniu, o której wiedzą tylko nieliczni pasażerowie.

Kiedy na ulice wyjadą nowe autobusy?


Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy gmin należących do Związku Komunalnego Gmin Komunikacja Międzygminna. W pojazdach komunikacji miejskiej coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych awarii. Pasażerowie narzekają także na komfort podróży. Władze Związku zapewniają, że dofinansowanie na zakup nowego taboru jest już pewne. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w rzeczywistości.