Kiedy na ulice wyjadą nowe autobusy?


Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy gmin należących do Związku Komunalnego Gmin Komunikacja Międzygminna. W pojazdach komunikacji miejskiej coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych awarii. Pasażerowie narzekają także na komfort podróży. Władze Związku zapewniają, że dofinansowanie na zakup nowego taboru jest już pewne. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest w rzeczywistości.

Strefa miejska bez zmian

Nie tak dawno poruszaliśmy temat wprowadzenia strefy miejskiej dla komunikacji zbiorowej świadczonej przez ZKG „KM”. Mieszkańcy pominiętych w strefie dzielnic Olkusza nie mogą zrozumieć, dlaczego muszą płacić więcej od innych, często pokonując znacznie krótszy dystans aniżeli ci, których obowiązują niższe ceny biletów. W sprawę zaangażował się również radny Michał Mrówka, który także nie bardzo rozumie decyzje wydane przez Związek.

Busy do Krakowa na starych zasadach

Nasz ostatni artykuł dotyczący pomysłu utworzenia połączenie kolejowego Olkusza z Krakowem wywołał wiele komentarzy ze strony Czytelników. W jednym z nich pojawiło się pytanie dotyczące wprowadzenia połączeń autobusowych ze stolicą województwa w ramach Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie są prace nad tym projektem?

Bilet za 1 zł

Ogłoszenie płatne
W związku z licznymi pytaniami pasażerów przypominany, iż bilet za 1 zł obowiązuje wyłącznie w strefie miejskiej ograniczonej przystankami: Os. Młodych Pętla, ul. Ks. Gajewskiego, Osiecka, Al. 1000-lecia, Rabsztyńska Supermarket, Supersam ZKG „KM”, 20 Straconych I, Skrzyżowanie stacja „Statoil”, Żuradzka, Orzeszkowej, Kamyk.

W wakacje za złotówkę

Wzorem ubiegłych lat, w okresie wakacyjnym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mogą skorzystać z promocyjnych biletów jednorazowych na przejazdy miejską komunikacją.