Umowy na autobusy podpisane

1

Na ulicach czterech gmin: Bolesławia, Bukowna, Klucz i Olkusza pojawią się nowe autobusy. Umowy z wyłonionymi w przetargach dostawcami zostały właśnie podpisane. Mieszkańcy wymienionych gmin mieli okazję obejrzeć jeden z pojazdów, jakim będą jeździć w przyszłym roku.

Jak już informowaliśmy, gminy uzyskały unijną dotację w wysokości 19,4 mln złotych na zakup nowoczesnego taboru. Projekt zakłada zakup 23 autobusów: 4 dużych, 13 średnich oraz 6 małych. Wszystkie będą spełniać normy spalin EURO 6. Każdy pojazd będzie wyposażony w w komfortowe, ergonomiczne fotele, klimatyzację, biletomaty, monitoring oraz udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. W autobusach zostaną zamontowane nadajniki GPS oraz Wi-Fi wraz z gniazdkami do ładowania telefonów.

2

Większe i średnie pojazdy dostarczy Solaris Bus & Coach S.A., a mniejsze AUTOSAN sp. z o. o. Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu: Tadeusz Chwast oraz Józef Kaczmarczyk podpisali już umowy na dostawę pojazdów z przedstawicielami wyłonionych w przetargach firm.

Aby mieszkańcy mogli zobaczyć, czym będą podróżować, ZKG „KM” przygotował prezentację autobusu marki Solaris. Pojazd pojawił się w każdej z czterech gmin.

3

Przypomnijmy, że unijna inwestycja dotyczy nie tylko zakupu nowoczesnych pojazdów. Obejmuje ona również instalację systemu informacji pasażerskiej na placu autobusowym przy Super - Samie. Na tablicy będą wyświetlane numery linii, kierunek kursu oraz czas odjazdu pojazdów. Plac będzie monitorowany przez 9 kamer.

Wartość całego zadania wynosi 28 mln złotych. Unijna dotacja została przyznana w ramach Działania 4.5 Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałanie 4.5.2 Niskoemisyjny transport miejski – SPR z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.