Wraca bus na trasie Tarnawa-Olkusz

bus 2Od poniedziałku 1. października wrócą regularne kursy na trasie Tarnawa – Olkusz – Olkusz – Tarnawa. Sprawa kończy się sukcesem dzięki zabiegom wójta Romana Żelaznego, który przekonał do podjęcia działalności przewozowej na tej trasie nowego przewoźnika oraz dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich instytucji związanych z wydaniem pozwolenia. Na takie rozwiązanie problemu czekało wiele osób dojeżdżających do szkoły i pracy.

Przypomnijmy – w związku z likwidacją przez PKM Olkusz linii komunikacji zbiorowej na trasie Tarnawa-Jangrot-Olkusz-Bukowno ZGH poszukiwanie nowego przewoźnika rozpoczął wójt Gminy Trzyciąż. Pomimo iż dotychczasowy przewoźnik nie dał samorządowi zbyt dużo czasu na działania, mające na celu zaspokojenie potrzeb społecznych i zastąpienia go przez innego przedsiębiorcę przewozowego, wójt prowadził rozmowy z kilkoma innymi firmami. Ostatecznie, po przejściu całej biurokratycznej ścieżki, od 1 października br. działalność przewozową podejmie firma Adam Przybek Trans - Bek z Gołyszyna.


- Trasa jest dla nas nowa, nie mamy danych o faktycznych potrzebach, dlatego po uzyskaniu zgód na zatrzymywanie się na kolejnych przystankach, czyli uzgodnieniach z trzema podmiotami ruszamy na trasę według rozkładu jazdy zbliżonego do dotychczasowego. Jeżeli zajdzie taka konieczność będziemy dostosowywali poszczególne kursy do potrzeb pasażerów. Na początek nasi klienci będą musieli codziennie kupować bilety, ale w niedługim czasie umożliwimy stałym pasażerom zakup biletów miesięcznych – informuje Adam Przybek, nowy przewoźnik. Chcieliśmy wraz z wójtem maksymalnie przyspieszyć procedury i choć początkowo wszystko wyglądało dobrze, niestety w pewnym momencie sprawa utknęła w biurokratycznej maszynie. W końcu – udało się! Ruszymy w poniedziałek 1. października - wyjaśnia Adam Przybek.

2

1


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.