Nagminnie parkują na zakazie

Centrum Olkusza szczególnie w dni targowe i w godzinach szczytu jest zakorkowane. Kto chociaż raz odwiedził nasze miasto, dobrze wie jak to wygląda. Podobnie ma się sprawa z wolnymi miejscami postojowymi. - Jest ich stanowczo za mało – podkreślają kierowcy.

Plac zabaw do poprawki?

Od niedawna najmłodsi mieszkańcy Klucz mogą korzystać z nowego placu zabaw, który powstał w parku za dawnym urzędem gminy. Jeden z mieszkańców zwraca uwagę na złe - jego zdaniem - wykonanie miejsca, gdzie dzieci spędzają wolny czas.

Osiedlowy spór o teren przy placu zabaw

Zamiast kopania piłki i placu do zabawy w berka - solidne donice z kwiatami. Tak od kilkunastu dni wygląda część terenu pomiędzy blokami Kolberga 2 i Traugutta 6 na osiedlu Słowiki. Rodzice dzieci odwiedzających znajdujący się w sąsiedztwie plac zabaw alarmują, że maluchom ogranicza się swobodę i zabiera się miejsce do harców.

Mieszkańcy chcą rewitalizacji wolbromskiego parku

Od wielu lat mieszkańcy Wolbromia zabiegają u gminnych władz o poprawę stanu lokalnego parku miejskiego przy ul. Krakowskiej. Narzekają, że na terenie tzw. starego miasta brakuje przyjaznego miejsca, gdzie mogłyby w spokoju odpocząć osoby starsze i dzieci z opiekunami.

Stoimy i zatruwamy

Gdy na przejeździe kolejowym dróżnik zamknie szlaban, zazwyczaj tuż za nim ustawia się sznur samochodów. Część kierowców gasi silniki swoich aut, ale szczególnie na przejazdach w centrach miast pojazdy wciąż pracują, emitując szkodliwe dla zdrowia spaliny. I to w dobie ogólnego trendu walki ze smogiem.