Konar na chodniku. Kto go usunie?

 -Od tygodnia w lasku naprzeciwko bloku nr 7 przy ul. Strzelców Olkuskich leży na chodniku bardzo duży konar, który oderwał się od drzewa i nikogo to nie interesuje – napisał w środę (6.XII) do naszej redakcji mieszkaniec osiedla Pakuska. Kto powinien się tym zająć?

Anonimowe badanie trzeźwości

Od trzech lat przy wejściu głównym do budynku Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu znajduje się urządzenie AlcoBlow, dzięki któremu potencjalny kierowca może sprawdzić stan trzeźwości. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, badanie trwa zaledwie kilkanaście sekund i - co ważne - ma charakter anonimowy.

Skromnie, ale godnie

Z początkiem listopada tysiące mieszkańców i gości odwiedziło olkuski cmentarz, aby choć na chwilę zatrzymać się przy grobach swoich bliskich. Niektórzy po raz kolejny zainteresowali się zbiorowymi mogiłami, w których spoczywają szczątki poległych żołnierzy. 

Skrzyżowanie niezgody

Z końcem marca na prośbę naszych Czytelników wyjaśniliśmy zasady obowiązujące na skrzyżowaniu ul. Króla Kazimierza Wielkiego z drogą krajową nr 94 i dalej z ul. Pakuska. W ich myśl lewa krawędź jezdni jest przeznaczona dla kierowców skręcających w stronę Katowic, natomiast prawa dla tych, którzy skręcają na wiadukt w kierunku Krakowa lub jadą prosto. Niestety, niektórzy uczestnicy ruchu nadal jeżdżą na pamięć, nie stosując się do obowiązujących zasad.