Sporo znaków zapytania w sprawie Kruczej Góry

wasze interwencje noweNa ulicy Krucza Góra pojawił się długo wyczekiwany asfalt. Problem w tym, że tylko na jej pewnym fragmencie, co nie jest zrozumiałe dla części mieszkańców. - Co z resztą drogi? - pytają.

W związku z tematem Kruczej Góry pojawiły się dodatkowe pytania, nawiązujące m.in. do publikacji autorstwa burmistrza Romana Piaśnika w jego „planie 5-letnim”, jaka znalazła się na naszych łamach w wydaniu drukowanym 2 listopada 2018 roku. Pytania odnoszą się do numerów działek na jakich miałyby stanąć słupy oświetleniowe i przy których miałby zostać wylany asfalt, a także, czy wspomniane tereny mają uregulowany status prawny.

- W obecnej chwili wskazane tereny nie są jeszcze zagospodarowane, nie ma do nich wykonanej infrastruktury (przyłączy wody, kanalizacji czy prądu), więc niezasadnym jest już teraz wykonywanie pozostałej części nawierzchni asfaltowej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych mają zapewniony bezpieczny dojazd po nawierzchni asfaltowej od strony ul. Mazaniec – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

- Kwestia działek, na których zostaną zabudowane lampy oświetlenia ulicznego, będzie ostatecznie rozstrzygnięta przez konkretnego projektanta wykonującego dokumentację projektową dla planowanych prac. Gdy będzie taka potrzeba, będziemy również kontaktować się indywidualnie z właścicielami działek, by uzgodnić kwestie zgód na dostęp do terenu czy posadowienie lamp – dodaje przedstawiciel magistratu.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.