Kiedy remont drogi do Jaworzna?

 DSC0266

Interwencje dotyczące dróg to jeden z najczęściej zgłaszanych tematów przez naszych Czytelników. Tym razem chodzi o trakt prowadzący z Bukowna do Jaworzna.

- Ul. Bukowska jest w fatalnym stanie technicznym. Czy nowy starosta może ma jakieś plany związane z remontami dróg? Wypada się interesować też drogami na peryferiach powiatu, a nie tylko w mieście – z taką interwencją zwrócił się naszej redakcji jeden z Czytelników.

Wspomnianym traktem administruje powiat. Z pytaniami dotyczącymi remontowych planów zwróciliśmy się do starosty. Okazuje się, że zwolennicy kompleksowej modernizacji muszą uzbroić się w cierpliwość. - Znany mi jest stan drogi powiatowej Bukowno Jaworzno, dlatego też już w czerwcu br. Zarząd Drogowy w Olkuszu rozpoczął remonty cząstkowe nawierzchni jezdni tej drogi powiatowej. Z uwagi na znaczne zaangażowanie środków budżetowych w realizację inwestycji z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych nie mogę w tej chwili zadeklarować, że droga ta będzie kompleksowo przebudowana. Nie wykluczam jednak tego, że w kolejnych możliwych naborach powiat olkuski złoży wniosek o dofinansowanie do przebudowy tej drogi powiatowej. Uzależnione jest to jednak od zakończenia i rozliczenia inwestycji realizowanych aktualnie – odpowiada starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

 DSC0260

Kierowcy na razie mogą liczyć na doraźne „łatanie dziur”. - Zapewniam również użytkowników tej drogi powiatowej, że będzie ona na bieżąco kontrolowana przez pracowników Zarządu Drogowego w Olkuszu i w razie pojawienia się ubytków w nawierzchni, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu, będą przeprowadzane dodatkowe remonty cząstkowe – dodaje starosta Sobczyk.


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.