Oszustwa na BLIKA! Zachowaj ostrożność!


W ubiegłym tygodniu olkuska policja przyjęła kilka zgłoszeń o oszustwach metodą na BLIKa. Osoby podszywające się pod znajomych, wykorzystywali płatność Blikiem, po to, by wyłudzić pieniądze. Tym sposobem oszuści wyłudzili kilka tysięcy złotych.

Wypadek drogowy w Rabsztynie

Niewątpliwie stan psychofizyczny kierowcy ma wielkie znaczenie i ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stres, osłabienie i senność często prowadzą do kolizji i wypadków drogowych. O tym przekonał się kierowca forda, który w minioną sobotę zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena, a następnie w opla.

Dwaj chłopcy w wieku 14 lat odpowiedzą przed sądem dla nieletnich

W ubiegłym tygodniu kluczewscy policjanci interweniowali w jednej ze szkół gminy Klucze, gdzie nieletni dla żartu zamieścili filmik w sieci, w którym naśmiewają się naśladując w sposób ośmieszający swojego rówieśnika. O całym zdarzeniu mundurowych zaalarmowała szkoła do której chłopcy uczęszczają.

Policjanci zatrzymali olkuszanina z amfetaminą

Kilka dni temu funkcjonariusze prewencji podczas patrolowania ulicy Skalskiej w Olkuszu zauważyli zaparkowany pojazd marki golf. Policjanci postanowili sprawdzić kto znajduję się w pojeździe. Na widok radiowozu pojazd ruszył, lecz po kilku metrach zatrzymał się. Podczas kontroli mężczyźni byli wyraźnie zdenerwowani.