Mężczyźni u lekarza

"Idźże chłopie do lekarza" – pod takim hasłem odbyła się pierwsza biała sobota skierowana do mężczyzn z gminy Olkusz. W weekend na wizytę w gabinecie lekarskim przychodni OLMED przy ul. Nałkowskiej zdecydowało się 45 pacjentów.

Tropem Wilczym po raz trzeci [ZDJĘCIA]

154 osoby pobiegły w niedzielę w trzeciej edycji biegu „Tropem Wilczym”, jaki odbył się w Rabsztynie. W ten sposób po raz kolejny uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych, których szczególnie mocno wspomina się z początkiem marca.

Dziewiąta lekcja historii w terenie [ZDJĘCIA]

IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu, działający przy szkole Klub Historyczny im. Armii Krajowej oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział w Krakowie - byli organizatorami dziewiątej edycji Gry Miejskiej Śladami Historii, tym razem nawiązującej do „Młodzieżowej Konspiracji”. W niezwykłej lekcji historii w terenie udział wzięła ponad setka uczniów z całego powiatu.

Spacery czas zacząć!

W najbliższą sobotę, 23 lutego, rusza tegoroczna edycja „Olkuskich Spacerów Historycznych”. Patronat na cyklem wędrówek sprawuje „Przegląd Olkuski”.

Artystyczne spojrzenie na Olkusz [ZDJĘCIA]


W Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej w galerii zwanej popularnie „Cegielnią”, po raz kolejny możemy zobaczyć ekspozycję „Fotograficy Olkuscy”. Jest to doroczna wystawa prezentująca dorobek artystyczny fotografów zamieszkujących naszą okolicę. Uroczysty wernisaż stanowiący jej inaugurację miał miejsce w minioną sobotę, 16 lutego 2019 roku.