Rabsztyn w średniowiecznym klimacie [ZDJĘCIA]

W ostatni weekend czerwca na wzgórzu rabsztyńskim odbył się XV Turniej Rycerski. Pod zamkiem na Kruczej Skale ponownie powstało historyczne obozowisko, a rekonstruktorzy przenieśli widzów i turystów w czasy średniowiecznej kultury i zwyczajów. Nie zabrakło owianych legendą wojów i dzielnie wspierających ich niewiast.

"Świętojańskie" jubileusze w Ściborzycach [ZDJĘCIA]

Doroczny festyn "Powrót do tradycji w Noc Świętojańską” w gminie Trzyciąż w tym roku został zorganizowany w Ściborzycach, gdzie świętowano  jubileusze: 100-lecie lokalnej Orkiestry Dętej oraz 80. rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej.. Na zaproszenie mieszkańców i strażaków przybyło liczne grono gości, a wśród nich włodarz gminy wójt Roman Żelazny i przewodniczący Rady Gminy Lucjan Gajda. Z życzeniami i gratulacjami pospieszył także starosta olkuski Bogusław Sobczyk, radni gminni i powiatowi oraz zaprzyjaźnione jednostki OSP i orkiestry dęte.

Dni Bukowna 2019 [ZDJĘCIA]

Weekend 22–23 czerwca upłynął bukowianom pod znakiem świetnej zabawy. To właśnie w tym czasie odbywały się Dni Bukowna 2019. Wilki, Sztywny Pal Azji, Nokaut czy Power Play – oto gwiazdy, które wystąpiły przed bukowieńską publicznością.