Narodowe Święto Niepodległości w Olkuszu [ZDJĘCIA]


W miniony weekend w całej Polsce odbywały się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. W Olkuszu zostały one połączone ze 120 urodzinami Zespołu Szkół nr 1. Z tej okazji dla mieszkańców miasta przygotowano szereg atrakcji. Największe zainteresowanie wzbudziła inscenizacja patriotyczna przygotowana przez uczniów „Mechanika” i konną grupę rekonstrukcyjną.

Ogólnopolski Tydzień Kariery - z pasją do celu! [ZDJĘCIA]

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działania mające na celu inspirowanie lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Za obchody tego wydarzenia w Olkuszu był odpowiedzialny Powiatowy Urząd Pracy. Przez dwa dni młodzi ludzie usłyszeli wiele o pasji, profesji i powołaniu. Uczniowie mieli także możliwość prezentacji swoich talentów.

Pływackie zmagania w blasku złota

220 zawodników z 23 klubów wzięło udział w sobotnich Zawodach "O Puchar Burmistrza Srebrnego Miasta", jakie odbyły się na krytej pływalni w ZSPI nr 1 w Olkuszu. Klasyfikację medalową bezapelacyjnie zdominowali gospodarze imprezy, a więc młodzi pływacy z UKS Omega, którzy swoje starty zakończyli z 50 krążkami na koncie.

Muzyczna uczta w olkuskiej bazylice

W poniedziałek, w bazylice św. Andrzeja Apostoła zakończyły się jubileuszowe, XX Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Przez trzy dni wnętrze świątyni oraz serca słuchaczy zostały napełnione wieloma, niezapomnianymi muzycznymi doznaniami.

Policyjne awanse i nagrody

Awanse i nagrody od samorządowców – tak wyglądała druga część Święta Policji. W auli olkuskiej komendy funkcjonariusze spotkali się z przedstawicielami gmin i powiatu.