Olkuskie święto biegaczy [ZDJĘCIA]


W sobotę, 14 września 2019 r. już po raz czwarty odbył się Olkuski Bieg Uliczny ”Srebrna Dziesiątka” oraz Memoriał Kazimierza Chechelskiego. W imprezie zorganizowanej przez Miasto i Gminę Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji brało udział niespełna 300 uczestników. Zwycięzcą sportowych zmagań wśród mężczyzn po raz kolejny został Bartosz Karoń. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Karolina Kwapisz.

Zederman w rytmach folkloru [ZDJĘCIA]


Muzyczny konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich, występy "Małych Zedermianek" oraz Zespołu Pieśni i Tańca "Wolbromiacy", szereg atrakcji dla młodszych i starszych - tak bawili się uczestnicy Regionalnego Festiwalu Folkloru w Zedermanie. Imprezie patronował „Przegląd Olkuski”.

Juromania na zamkowo i muzealnie

Widowiskowy „Festyn sarmacki” pod zamkiem Rabsztyn, niezwykły „Dzień otwarty muzeów olkuskich”, a także koncerty, wystawy, rajd rowerowy i wiele atrakcji dla dzieciaków. To tylko część wydarzeń, jakie czekają na uczestników Juromani – Święta Szlaku Orlich Gniazd, jakie będzie się odbywało w weekend 20-22 września w Olkuszu i Rabsztynie.

TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2019 [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę miłośnicy kajakarstwa mieli okazję wziąć udział w II Ogólnopolskim Spływie Kajakowym „TYLKO DLA ORŁÓW. SZTOŁA 2019”. Organizatorem imprezy była Fundacja Kajakowa Tołhaj-Gdk, przy współpracy Miasta Bukowno oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie. Spływ odbywał się na odcinkach: Bukowno Przystań – Sławków-Piernikarka.