Sportowe święto przedszkolaków [ZDJĘCIA]

Wyjątkowe emocje, bo i wyjątkowi sportowcy. XI Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków "Jestem silny, zdrowy, do zawodów gotowy" przeszła do historii. Dała się zapamiętać jako zawody pełne dziecięcej radości i kolorów. I choć wyniki są tutaj kwestią drugorzędną, to jednak jak zwykle zwycięzca mógł być tylko jeden. W tym roku tytuł najbardziej usportowionego przedszkola trafił do społeczności olkuskiej „Siódemki”.

Święto Europy na olkuskim Rynku [ZDJĘCIA]


„Europa to My!” – pod tym właśnie hasłem w sobotę, 11 maja 2019 r., na olkuskim rynku odbył się rodzinny festyn, zorganizowany przez stowarzyszenie SIMO. Wydarzenie przyciągnęło na teren starówki zarówno dzieci i młodzież, jak i seniorów. Olkuszanie w trakcie wspólnych zabaw, konkursów i koncertów, wspólnie celebrowali piętnastą rocznicę przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.

Olkuszanie uczcili Święto Konstytucji 3 Maja [ZDJĘCIA]

W miniony piątek, jak co roku, w Olkuszu odbyły się uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ustawa uchwalona w 1791 r. regulowała ustrój prawny dotychczasowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która od tej chwili stała się oficjalnie Rzeczpospolitą Polską.

„Zachmurzona” Noc Teatru [ZDJĘCIA]

 
Za nami jubileuszowa, dziesiąta edycja Olkuskiej Nocy Teatru. Impreza organizowana przez grupę teatralną Glutaminian Sodu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i gorącym przyjęciem publiczności. W niedzielny wieczór na scenie olkuskiego MOK-u zaprezentowały się cztery grupy artystyczne.