Sezon turystyczny otwarty! [ZDJĘCIA]

W miniony weekend Olkusz otworzył tegoroczny sezon turystyczny. Pogoda sprzyjała, a więc kierunek na rabsztyńską warownię i znajdującą się u jej podnóża Chatę Kocjana obrało wielu piechurów oraz miłośników odpoczynku w plenerze.

XII Powiatowy Festiwal "O Pluszowego Misia"

W środę, 18 kwietnia, w sali widowiskowej MOK w Bukownie odbyła się gala Powiatowego Festiwalu Kultury Dziecięcej dla Przedszkolaków "O Pluszowego Misia". Tegoroczny finał był już dwunastym w historii imprezy. Organizatorami Festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie oraz tutejsze Miejskie Przedszkole.

Wigilia Mieszkańców po raz trzeci [ZDJĘCIA, FILM]

Tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia, na olkuskim rynku odbyła się Wigilia Mieszkańców organizowana przez burmistrza Romana Piaśnika. Oprócz tradycyjnych życzeń i opłatka nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz smakowania świątecznych potraw. Na starówkę ze swoimi reniferami zawitał również św. Mikołaj.

X Targi Wolontariatu w Wolbromiu [ZDJĘCIA]

Z codziennej pracy na rzecz innych osób czerpią radość i cichą satysfakcję. Ile znaczy ich działanie najlepiej wiedzą ci, którzy doświadczają ich dobroci, korzystają z poświęconego czasu i uwagi. 7 grudnia wolontariusze z powiatu olkuskiego obchodzili uroczyście swoje święto. Po raz pierwszy  dziesiąte już Targi Wolontariatu, organizowane przez olkuskie Stowarzyszenie „Res Sacra Miser"  wspierane przez lokalne instytucje i organizacje, odbyły się w Wolbromiu. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował Przegląd Olkuski.

Pół wieku na sportowej mapie Polski [ZDJĘCIA]

Od pięćdziesięciu lat sportowcy reprezentujący barwy Ludowego Klubu Sportowego „Kłos” dbają o wizerunek Olkusza, bowiem to w Srebrnym Mieście dokładnie 26 września 1967 roku Komitet Założycielski powołał do życia formację, która na przestrzeni ostatniego półwiecza zrzeszała zawodników w czternastu różnych dyscyplinach. Przez ten czas klub doczekał się wielu sukcesów.