XIV Turniej Rycerski na Kruczej Skale [ZDJĘCIA]

Rabsztyn, a dokładnie tamtejsza warownia na Kruczej Skale, ponownie stała się miejscem spotkania z kulturą średniowiecza. Efektowne pojedynki na miecze i rekonstrukcja szturmu na zamek – tym przez ostatni weekend żyli uczestnicy i widzowie XIV Turnieju Rycerskiego.

Rodzinna integracja przy Korczaka [ZDJĘCIA]

Nawet kapryśna aura nie zraziła mieszkańców osiedla Wschód. W niedzielne popołudnie na placu przy ul. Korczaka na zamkach dmuchanych i przy muzyce bawiły się całe rodziny. Piknik urozmaiciły konkurencje sprawnościowe oraz pokazy.

Tradycje nocy świętojańskiej w Zadrożu [ZDJĘCIA]

 Tegoroczne powitanie lata w gminie Trzyciąż, czyli tradycyjny piknik "Powrót do tradycji Nocy Świętojańskiej" połączone zostało z uroczystym świętowaniem 100-lecia OSP w Zadrożu. Po Mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza Romana Patyka w kościele parafialnym w Zadrożu w intencji Jubilatów rozpoczął się blok imprez oficjalnych, a następnie rozrywkowo-kulturalnych, trochę zakłócony przez kapryśną aurę.

Dni Wolbromia w chłodzie i deszczu [ZDJĘCIA]

 Tradycją staje się już, że główną, niestety negatywną rolę podczas Dni Wolbromia gra pogoda. Czwarty rok z rzędu, mimo zmiany terminu z wrześniowego na dający nadzieję na lepsze - czerwcowy, zabawę wolbromianom psuje zimo i plucha. Na placu przy DK, gdzie odbywa się większość przygotowanych na święto miasta atrakcji, pojawiło się z tej przyczyny o wiele mniej widzów, niż bywało to przed laty.

Strażacy stawiają na krew

Strażacka brać OSP z Gorenic zrzeszona w Klubie Honorowych Dawców Krwi „Strażak” po raz drugi w swojej remizie zorganizowała akcję krwiodawstwa. Wynik sprzed roku dotyczący ilości zebranego życiodajnego płynu został pobity.