"Jura 1914" - ku pamięci legionistów [ZDJĘCIA]

104 lata temu pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem legioniści Piłsudskiego stoczyli bitwę z wojskami rosyjskimi. Inscenizację epizodu "krzywopłockich Termopili" obejrzało wielu uczestników V Pikniku Historycznego „Jura 1914”. Organizatorzy i mieszkańcy zaangażowani w przygotowanie pikniku po raz kolejny udowodnili, że w organizacji historycznych uroczystości trudno im dorównać. O tym najlepiej świadczy ilość osób przyjeżdżających obejrzeć bitewną rekonstrukcję.

XVI Rodzinny Rajd Rowerowy w Bukownie [ZDJĘCIA]

Aż 510 drużyn (959 rowerzystów) z kilkudziesięciu miejscowości wzięło udział w szesnastej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie. Organizatorem imprezy byli: UKS KUSY oraz MOSiR Bukowno. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Koncert Wolności w Wolbromiu

Mieszkańcy pięciu gmin z terenu Małopolski w ostatnią niedzielę mieli okazję uczestniczyć we wspólnym świętowaniu 100-lecia odzyskania wolności przez Polskę. W ramach projektu "Małopolska - Moja Wolność" 9 września o godz.15.00 w Brzesku, Dobczycach, Muszynie, Rabce-Zdroju i Wolbromiu zorganizowano Koncerty Wolności. Uczestnicy poszczególnych spotkań muzycznych mogli podglądać się wzajemnie przez łącza telewizyjne.