Tajemnica wydarzeń Wielkiejnocy

Od czwartku aż do niedzieli, chrześcijanie obchodzą Pamiątkę Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa oraz Jego Zmartwychwstanie. Nadchodzący weekend przyniesie najpierw zadumę, a następnie radość. Wielkanoc to nie tylko rodzinne spotkania przy suto zastawionych stołach, ale także uroczysta liturgia w kościołach.

Droga krzyżowa ulicami Wolbromia [ZDJĘCIA]

W Niedzielę Palmową w Kościele katolickim rozpoczynają się ostatnie przygotowania do wydarzeń Wielkiego Tygodnia. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Podczas niedzielnych mszy św. czytany jest opis Męki Pańskiej. W Wolbromiu, oprócz święcenia palm, od lat tego dnia celebrowana jest tradycja wieczornej Drogi Krzyżowej ulicami miasta.

Golgota Jurajska na Grodzisku Pańskim [ZDJĘCIA]

Po wielu latach zabiegów i starań o odpowiednie zezwolenia, dzięki determinacji sołtysa Strzegowej Czesława Gbyliczka na zboczu wzgórza Grodziska Pańskiego w Dolinie Wodącej powstała ostatnio piękna, rzeźbiona droga krzyżowa. W Niedzielę Palmową po raz pierwszy przy jej stacjach modlili się wierni.