Olkuska Nagroda Artystyczna 2019


Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XIX edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej. Olkuska Nagroda Artystyczna ustanowiona Uchwałą Rady Miejskiej w Olkuszu, przyznawana jest twórcom i animatorom kultury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Wyróżnienie Kryształy PR-u dla filmu z Olkusza


Pierwszego października w Katowicach odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu Kryształy PR-u. Prestiżowe wyróżnienie w kategorii w kategorii Najlepszy film promocyjny otrzymała Gmina Olkusz. Jury doceniło film „Zatrzymaj się w Srebrnym Mieście”, prezentujący najpiękniejsze zakątki naszego regionu.

Budżet Obywatelski 2020 - lista zadań

Ogłoszenie UMiG
Prezentujemy pełną listę propozycji zadań do Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbędzie się od 7 października do 20 października 2019 r. Już teraz gorąco zachęcamy do aktywnego udziału!

Podziemia coraz bliżej

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Dla jednych lato to czas wypoczynku, natomiast dla pracowników zaangażowanych w rewitalizację zabytkowych obiektów na olkuskim rynku był to okres wytężonej pracy. Część efektów przechodnie mogą dostrzec już teraz, natomiast duża część robót miała miejsce w obecnie niedostępnych segmentach budynku dawnego starostwa czy podziemi ratusza.

Co wykazała kontrola w galerii BWA?

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Kosztowne zlecenia dla córki dyrektora galerii, podejrzenie naruszania dyscypliny finansów publicznych poprzez zaniżanie dochodów z wynajmu pomieszczeń, kontrowersje w działaniach Rady Programowej, lekceważenie obowiązujących przepisów – tak można podsumować najważniejsze zastrzeżenia płynące z protokołu kontroli przeprowadzonej w ostatnim czasie w Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu.