Burmistrz Olkusza odznaczony przez kombatantów

Olkuski burmistrz Roman Piaśnik został odznaczony Brązowym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Medal wręczyli członkowie Koła „Ziemi Olkuskiej" ZŻWP. Jest to drugie w ciągu ostatnich lat wyróżnienie dla włodarza miasta za propagowanie postaw patriotycznych i przychylność działaniom związanym z upamiętnieniem historii Polski, w tym współpracę z olkuskimi kombatantami.

Europejskie Dni Dziedzictwa – dla Niepodległej

15 i 16 września Olkusz po raz kolejny dołączy do obchodzonych w całej Polsce Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku hasłem przewodnim jest „Niepodległa dla wszystkich” i zgodnie z duchem tego hasła Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu wraz z partnerami zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w zaplanowanych wydarzeniach.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz,

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta i Gminy Olkusz,
Zaufanie, jakim mnie Państwo obdarzyli cztery lata temu sprawiło, że mam zaszczyt pełnić funkcję burmistrza mojego rodzinnego miasta i gminy. Z całego serca Państwu za to dziękuję. Dziękuję również za wszystkie spotkania i okazaną życzliwość.

Eksplozja pozytywnych emocji w Silver Parku

Miniony weekend upłynął pod znakiem doskonałej zabawy w Silver Parku. Dopisała pogoda i mieszkańcy – park był pełen ludzi. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez organizatorów tego wydarzenia.

79. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W sobotnie południe 1 września w olkuskim Parku Miejskim pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939-1945” odbyła się uroczystość upamiętnienia 79. rocznicy ataku III Rzeszy Niemieckiej na Polskę. Swą pamięć o bohaterach wojny zgromadzeni uczcili minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem. Delegacji władz miejskich przewodniczyli burmistrz Roman Piaśnik i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kucharzyk.