Spotkanie z p. Marcinem Kydryńskim w PiMBP w Olkuszu

Niezwykłe wrażenia uczniów „Szóstki", których p. Małgorzata Dachowska zabrała na spotkanie z p. Marcinem Kydryńskim - znanym dziennikarzem muzycznym, podróżnikiem i autorem tekstów, producentem płyt jazzowych, miłośnikiem jazzu, znawcą twórczości Stinga i twórcą audycji radiowej „Siesta".

Bonjour. Comment ça va? Dzień francuski u ”Kornelowców”

W piątek, 15 lutego, w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego można było spotkać mnóstwo dzieci ubranych w bardzo charakterystyczny sposób: w podkoszulek w biało-granatowe paseczki, czerwoną lub czarną spódniczkę albo spodnie, pod szyją czerwona apaszka, a na głowie beret. I od razu było wiadomo, że tego dnia wszyscy będą „podróżować” do Francji.

W krainie ułamków

Z okazji Dnia Matematyki pani mgr Paulina Kruczek zorganizowała dla uczniów klasy 5a i 5b SP 6 w Olkuszu zajęcia dodatkowe "W Krainie Ułamków". Dzieci podczas zajęć pozalekcyjnych przeniosły się w świat królestwa "ułamków zwykłych", pokonując poszczególne etapy dotarcia do komnaty "Królewny Kreski Ułamkowej".

Zawsze w pobliżu, zawsze pomocni – Babcie i Dziadkowie w "Trójce"

Choć to już odległe czasowo wydarzenia, to z kronikarskiego obowiązku należy o nich koniecznie wspomnieć: przed feriami (Żabki i Jagódki, a także Dzielne Zuchy) oraz po feriach (Słoneczka i Wesołe Koziołki), w trakcie których wypadły Dzień Babci i Dzień Dziadka, w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbyły się uroczystości Babciom i Dziadziusiom zadedykowane.

Spotkanie z klasą mundurową

13 marca 2019 roku uczniowie klas drugich o profilu mundurowym, ze szkoły Zakład Doskonalenia Zawodowego po raz trzeci, odwiedzali mury olkuskiej komendy. Młodzież podczas spotkania miała możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy, obejrzeć broń, która znajduje się na wyposażeniu policjantów i zwiedzić komendę.