„Odblaskowa szkoła” i spotkanie z policjantami

Konkurs "Odblaskowa Szkoła" organizowany jest przez Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Jego celem jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Co w efekcie ma poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Wycieczka do Manufaktury Cukierków w Krakowie

Dzień 1 października będziemy wspominać bardzo słodko, a to za sprawą wycieczki do Manufaktury Cukierków w Krakowie. Nasze Dzieci miały okazję poznać tajniki ręcznego wyrobu cukierków i lizaków. Obserwowały prawdziwe czary… wylany na blat gorący karmel, wymieszany z niczym innym jak z czerwonym sokiem z buraków i zielonym z pokrzywy, zamieniał się w długie, słodkie węże, z których powstawały cukierki i lizaki.

Wizyta policjantów w przedszkolach

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedzili przedszkole w Witeradowie i Mądre Urwisy z Olkusza. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze. Dużo uwagi poświęcili odblaskom, uświadamiając dzieciom, jak ważne jest ich noszenie.

DEN w Przedszkolu Nr 7

W poniedziałek 14.10.2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z grupy „Kotki” oraz „Tygryski” wierszem i piosenką podziękowały za trud, serce oraz uśmiech wszystkim pracownikom przedszkola.