Bogactwo różnorodności

Uczniowie IV LO im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu, biorący udział w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej, uczestniczyli w kolejnych warsztatach weekendowych. Tym razem aż 45 osób skorzystało z ofert 7 uczelni wyższych.

Małgorzata Lebda gościem Galerii Olkuskich Poetów

Na zaproszenie Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu w miniony piątek, 12 stycznia, do "Budowlanki" zawitała krakowska poetka i fotograficzka Małgorzata Lebda. W ramach organizowanych przez szkołę cyklicznych spotkań poetyckich autorka promowała tom wierszy "Matecznik".

Dzieciaki z Przedszkola nr 7 dbają o zęby

Dnia 8.01.2018 r. dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 7 w Olkuszu „Żabki” i „Smerfy” udały się do Miejsko – Gminnego Centrum Stomatologii w Olkuszu. Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej pracę stomatologa, obejrzeć gabinet i sprzęt dentystyczny.

Jasełka dla rodziców i zaproszonych gości

W środę 3 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żuradzie odbyły się Jasełka. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dzieci. Jasełka w wykonaniu naszych uczniów przypomniały nam ten świąteczny i radosny nastrój, o którym warto pamiętać przez cały rok.