Radosław Wiśniewski zajął II miejsce w Polsce

W dniu 6 kwietnia w Piasecznie odbył się wielki finał X Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych, w którym uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu Radosław Wiśniewski zajął II miejsce (opiekun Monika Bzdyra). W rywalizacji wzięło udział trzynaście drużyn w dwóch kategoriach: „Moc” oraz „Wydajność” wyłonionych z etapów regionalnych.

Piękna nasza Polska cała


Jak co roku w Przedszkolu Nr 4 odbył się konkurs plastyczny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz pt. „Piękna nasza Polska cała". Do konkursu przystąpiły dwie dziewczynki z naszego przedszkola Natalia Szot z grupy V "Kotki" oraz Amelia Pasich z grupy VI „Smerfy".

Wyjazd uczniów SP 6 na mecz

Niemal 70 uczniów wraz z rodzicami i opiekunami, nauczycielami p. Renata Nieć, p. Katarzyną Suwalską wzięło udział w wyjeździe na mecz Wisły Kraków.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w SP 6

2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, w „Szóstce" obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Na zaproszenie p. Małgorzaty Dachowskiej - dyrektora szkoły, która tego dnia zamieniła się w Robin Hooda, w akcję włączyła się p. Katarzyna Kamionka - Radna Rady Miejskiej w Olkuszu, wystąpiła w roli muszkietera oraz p. Mariusz Majta, który wcielił się w rolę narratora z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Międzynarodowy Dzień Sportu

Międzynarodowy Dzień Sportu na Rzecz Rozwoju i Pokoju obchodzony jest od 6 kwietnia 2014 r. Również w tym roku uczniowie SP 6 w Olkuszu włączyli się w obchody tego sportowego święta. Uczniowie ubrali się tego dnia "na sportowo" i już o godz. 9- tej wyruszyli ulicami Osiedla Pomorzany do pobliskiego lasu, aby tam wziąć udział w "Biegu Leśną Ścieżyną".