Bonjour. Comment ça va? Dzień francuski u ”Kornelowców”

W piątek, 15 lutego, w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego można było spotkać mnóstwo dzieci ubranych w bardzo charakterystyczny sposób: w podkoszulek w biało-granatowe paseczki, czerwoną lub czarną spódniczkę albo spodnie, pod szyją czerwona apaszka, a na głowie beret. I od razu było wiadomo, że tego dnia wszyscy będą „podróżować” do Francji.

Zawsze w pobliżu, zawsze pomocni – Babcie i Dziadkowie w "Trójce"

Choć to już odległe czasowo wydarzenia, to z kronikarskiego obowiązku należy o nich koniecznie wspomnieć: przed feriami (Żabki i Jagódki, a także Dzielne Zuchy) oraz po feriach (Słoneczka i Wesołe Koziołki), w trakcie których wypadły Dzień Babci i Dzień Dziadka, w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbyły się uroczystości Babciom i Dziadziusiom zadedykowane.

Bliżej kultury

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu Pracownia Teatralna MOK przedstawiła spektakl „Królowa Śniegu”. 4 marca każda grupa miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Święto Babci i Dziadka

W ostatnim czasie odbywały się w przedszkolu uroczystości z okazji dnia Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne.

Bal karnawałowy

Co tym razem okaże się najmodniejsze? Jaki strój w największej liczbie odsłon pojawi się na parkiecie? Te pytania 10 stycznia 2019 r. najczęściej pojawiały się w rozmowach dzieci i personelu Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, gdyż właśnie rozpoczynał się bal karnawałowy A.D. 2019. I tak w progu przedszkola pojawiły się niezawodne Elsy, Anny, Roszpunki, Śnieżki i księżniczki – po prostu księżniczki.