Zielony dzień

Dnia 31 października obchodziliśmy w przedszkolu kolejny z cyklicznych dni odbywających się raz w miesiącu „zielony dzień” Podczas zielonego święta przedszkolaki tańczyli i śpiewali znane im piosenki związane z kolorem zielonym takie jak: „Ogórek wąsaty”, „była sobie żabka mała” czy „zielone ufoludki”.

Przedszkolna lekcja patriotyzmu

W Przedszkolu nr 13 w Olkuszu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się lekcja patriotyzmu z udziałem wyjątkowych gości. 30 października przedszkolaków odwiedziła młodzież z Liceum Mundurowego w Olkuszu na czele z Panią Dyrektor oraz przedstawiciele GSR Olkusz oraz „Strzelec” KŻR.

Viva España, ole!

W środę, 24 października w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego zaroiło się od tancerek flamenco, kwiatów we włosach, a czasem przemknęło sombrero z czerwonymi pomponikami. Wszędzie widoczne były kolory żółty i czerwony, ponieważ odbywał się właśnie Dzień hiszpański, a te kolory są wszak barwami narodowymi Hiszpanii.

"7" Pomaga zwierzętom


W ramach Światowego Dnia Dobroci Dla Zwierząt zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu zbiórkę rzeczy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Bolesławiu. Nadchodząca zima będzie szczególnie trudnym czasem dla zwierząt przebywających w schronisku.

Pasowanie na przedszkolaka w "7"

Dnia 16 października 2018r. w Przedszkolu nr 7 w Olkuszu odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Bohaterami spotkania były dzieci, szczególnie te, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Wszystkie dzieci wykazały się dużym zasobem wiedzy, śpiewały piosenki i wspólnie bawiły się przy muzyce.