Piękna nasza Polska cała


Jak co roku w Przedszkolu Nr 4 odbył się konkurs plastyczny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz pt. „Piękna nasza Polska cała". Do konkursu przystąpiły dwie dziewczynki z naszego przedszkola Natalia Szot z grupy V "Kotki" oraz Amelia Pasich z grupy VI „Smerfy".

Witamy cię boćku radzi, wiosnę nam wszak przyprowadzisz

21 marca to wyjątkowo przyjemny dzień, bez względu na pogodę i inne okoliczności – to przecież pierwszy dzień wiosny! W szkołach to nieformalne święto wagarowicza, a w przedszkolach – dzień, w którym wita się Panią Wiosnę. W Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego przedstawicielką Pani Wiosny została w tym roku pani Iwona Dorota Olesiak, która barwnie opowiedziała przedszkolakom o oznakach wiosny w specjalnie udekorowanej na tę okoliczność sali grupy "Jagódki".

"Dzielne Zuchy" 20 lutego u Starosty Olkuskiego

Zwiedzanie Kopca Kościuszki czy podziemi Rynku, ale i siedziby Komendy Powiatowej Policji, wizyta u Burmistrza, a teraz odwiedziny u Starosty Olkuskiego, pana Pawła Piasnego (oraz naturalnie zwiedzanie budynku Starostwa z Sekretarzem Powiatu, panem Marcinem Wójcikiem) – to kolejne "przystanki" grupy sześcioletnich "Dzielnych Zuchów" z Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego, w drodze do zrealizowania projektu "Olkusz – moje miasto".

Bonjour. Comment ça va? Dzień francuski u ”Kornelowców”

W piątek, 15 lutego, w Przedszkolu nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego można było spotkać mnóstwo dzieci ubranych w bardzo charakterystyczny sposób: w podkoszulek w biało-granatowe paseczki, czerwoną lub czarną spódniczkę albo spodnie, pod szyją czerwona apaszka, a na głowie beret. I od razu było wiadomo, że tego dnia wszyscy będą „podróżować” do Francji.