O bezpiecznym korzystaniu z internetu

Zagrożenia internetowe oraz cyberprzemoc to temat przewodni dzisiejszego spotkania z rodzicami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu. 10 kwietnia 2018 roku, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkała się z rodzicami i nauczycielami uczniów Szkoły Podstawowej przy ulicy Korczaka w Olkuszu.

Wojewódzkie sukcesy literackie

5 kwietnia w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się podsumowanie XIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku”. Oficjalne zaproszenie na tę uroczystość otrzymało aż sześciu uczniów Szkoły Podstawowej w Kluczach, którzy, podobnie jak 190 konkursowiczów z 35 szkół Małopolski, przygotowali prace inspirowane słowami Leopolda Staffa: „Na górach jakieś dzieją się dziwy, przedziwy! W skłębionych chmur bałwanach słońce się tumani…”

Naukobus w Kluczach

Do Szkoły Podstawowej w Kluczach przyjechał „naukobus” Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, aby w ciekawy sposób, m.in. poprzez obserwację doświadczeń fizycznych i chemicznych zachęcić uczniów do poznawania zagadnień związanych z polską nauką i myślą techniczną.