Czechy w Braciejówce

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy z przyjętym ostatnio - międzynarodowym rozmachem. Już w pierwszym tygodniu września gościliśmy przyjaciół z Czech. Trzy miesiące temu, to my byliśmy u naszych szkolnych, zagranicznych partnerów z wizytą.

Festyn Rodzinny w Osieku

W sobotę 1 czerwca 2019 r. na stadionie w Osieku odbył się Festyn Rodzinny „W rodzinie siła”. To ważne wydarzenie rozpoczęto powitaniem zaproszonych gości przez dyrektora Pawła Czarnotę. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji.

Braciejówka w Czechach

Uczniowie z Braciejówki oraz z Jablonkowa w Czechach przez kilka miesięcy intensywnie pracowali, aby w końcu się spotkać i przedstawić w rzeczywistości efekty swoich działań. Uczniowie poznawali swoje szkoły, regiony oraz lokalne dziedzictwo kulturowe, najpierw za pośrednictwem platformy TwinSpace a potem na miejscu za pośrednictwem przygotowanych przez siebie gier planszowych i online.

Sukces SP w Żuradzie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Warszawie

Amelia Lewowska uczennica SP w Żuradzie została laureatką siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. 31 maja 2019 r. w Centrum Edukacyjnym IPN im . Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie uroczystość otworzył dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz.

Międzynarodowego spotkania czas - część II

Vivat Erasmus+! Tak uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Braciejówce mogą mówić o programie, który daje możliwość poszerzania horyzontów, rozwijania pasji, zdobywania nowych przyjaźni, ale także sprawdzenia się w środowisku międzynarodowym. W dniach od 13 do 19 maja grupa 8 uczniów wraz z dwoma opiekunami przeżyła owocny czas we Francji, w niewielkiej miejscowości - Chalais, 90 kilometrów od Bordeaux.