Szkoła Podstawowa nr 5 im. M. Bylicy w Olkuszu
Olkusz, Cegielniana 24
32/643 00 38
e-mail: sp5olkusz@ieostrada.pl

50 lat minęło w Szkole Podstawowej Nr 5

W środę 17 października odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu. Z tej okazji na placu przed szkołą został odsłonięty pamiątkowy obelisk. Zgromadzeni na uroczystości chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z Piątką. Życzenia z okazji okrągłej rocznicy złożył burmistrz Roman Piaśnik.

Rekord w SP 5 w Olkuszu

Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu kolejny raz przystąpiła do bicia Rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie to odbyło się na sali gimnastycznej 16.10.2017 r. Rozpoczęło się o godz. 12:00 i trwało 30 min. Do zmagań przystąpiło 68 uczniów z klas II-VII, którzy wykonywali RKO na 6 fantomach.

Olkusz. Akcja „Policja bliżej dzieci i młodzieży”

12 listopada 2014 roku w ramach akcji „Policja bliżej dzieci i młodzieży” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Olkuszu odwiedzili olkuskich policjantów. Szóstoklasiści usłyszeli od policjantek z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii jakie mogą być konsekwencje zachowań związanych z naruszeniem prawa.

Odblaskowa Szkoła w SP 5 Olkusz

30 października w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Odblaskowa szkoła”, na które zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Finał Odblaskowej Szkoły

17 grudnia na hali „Wisły” w Krakowie przy ul. Reymonta 22, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, w którym Szkoła Podstawowa nr 5 w Olkuszu odebrała wyróżnienie dla najlepszej szkoły podstawowej w powiecie województwa małopolskiego. Konkurencja była duża, ponieważ do konkursu zgłosiły się 302 szkoły. Delegacja z olkuskiej „ piątki ” została zaproszona na uroczystą galę, podczas której otrzymała pamiątkowy dyplom. W ogólnej klasyfikacji szkoła uzyskała 920 punktów.