Mechanik w urokliwej Sewilli!

W jaki sposób Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu łączy relaksującą sjestę, edukację oraz zdobywanie doświadczenia na rynku międzynarodowym? Już po raz drugi grupa uczniów z towarzyszącą im Panią Dyrektor Aldoną Nowicką oraz Panią Dagmarą Chorzępą, wyruszyła do gorącej Hiszpanii w celu odbywania czterotygodniowego stażu zawodowego w ramach projektu ”Europejskie praktyki uczniów ZS Nr 1 – przez Hiszpanię do Europy – przystanek Sewilla”, realizowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Olimpijski sukces uczennicy klasy pierwszej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1d – Anna Więcek została Finalistką XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, której finał odbył się w dniach 4-7 kwietnia 2018 r. w Porszewicach k. Łodzi. Uczennicę przygotował ks. Piotr Bardo.

Koncert Charytatywny "Scena dla każdego"

Jak co roku w auli Zespołu Szkół Nr3 spotkała się cała społeczność szkolna, żeby bawiąc się - pomagać. Koncert Charytatywny już ma swoje stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń szkolnych, a pomaganie potrzebującym stało się czymś normalnym. Uczniowie czekają na tą imprezę cały rok. W tym roku akcja pomocy zastała przeprowadzona dla Kamili, uczennicy klasy III, która od kilku lat walczy z ciężką chorobą.

Kolekcja Monet Wybitnych Postaci i Wydarzeń z historii Polski

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to niezwykła okazja do zaprezentowania wszystkich skarbów kultury o tematyce patriotycznej. Do szczególnie interesujących i cennych przedmiotów odnoszących się do wybitnych Polaków, historii Polski oraz polskich dóbr duchowych należą wydawane na przestrzeni wieków monety, upamiętniające ważne postacie, czy wybijane z okazji rocznic narodowych lub wydarzeń z dziejów naszej Ojczyzny.

II Targi Pracy w „Mechaniku”

Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu ściśle współpracuje z pracodawcami w zakresie edukacji i pracy dla uczniów. W szkole 20.03.2018r. zorganizowane zostały po raz drugi Targi Pracy skierowane do tegorocznych absolwentów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Młodzież miała okazję porozmawiać z pracodawcami, poznać oferty zatrudnienia a także złożyć przygotowane CV. Kształcenie zawodowe, jakie zapewnia Szkoła we współpracy z przedsiębiorstwami, to dobry start w zawodową przyszłość.