I Liceum Ogólnokształcące im.Króla Kazimierza Wielkiego
32-300 Olkusz ul.Polna 8
tel/fax 032 643 14 90
www.lo1olkusz.pl

Spotkanie z Jackiem Sypieniem

W dniu 1 października 2018 r. odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu interesujące spotkanie z Jackiem Sypieniem z cyklu „Spotkań ze znanymi absolwentami”.

Uczniowie z pasją nagrodzeni. Sukces I LO w Olkuszu

5 czerwca 2018 roku w Oddziale IPN w Krakowie odbyła się sesja naukowo-edukacyjna kończąca VI edycję Projektu Edukacyjnego "Kresy-polskie ziemie wschodnie w XX wieku". Projekt obejmował: inauguracyjną sesję naukowo-edukacyjną, warsztaty dla uczniów i nauczycieli, wykłady, pokazy filmów, debaty, spotkania z żyjącymi świadkami oraz konkurs dla uczniów, a także końcową sesję połączoną z wręczeniem nagród i dyplomów.

Sukces olimpijski ucznia I LO w Olkuszu

W dniach 14-15 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbyły się eliminacje centralne XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego, która należy do najstarszych olimpiad przedmiotowych. Organizatorem Olimpiady jest Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego, a głównym źródłem finansowania - Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Olimpijski sukces uczennicy klasy pierwszej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1d – Anna Więcek została Finalistką XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, której finał odbył się w dniach 4-7 kwietnia 2018 r. w Porszewicach k. Łodzi. Uczennicę przygotował ks. Piotr Bardo.

Sukces uczniów I LO w Olkuszu

Dnia 8 grudnia 2017 r. odbył się Finał VII Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. „Moje miasto i mój region w obiektywie – miejsca magiczne, miejsca tajemne”. Tym razem docenieni zostali artyści - uczniowie pasjonujący się fotografią - poszukujący, obserwujący świat, dociekliwi i wrażliwi na piękno.