W 100-lecie niepodległości [ZDJĘCIA, FILM]

W minioną niedzielę na terenie całego kraju hucznie obchodzone było 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Również Ziemia Olkuska uczciła ten doniosły moment w historii naszego państwa.

Miasteczka w niezwykłej tonacji

9 listopada w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Adama Sowuli „Miasteczka w niezwykłej tonacji”. Szczególna to okazja, ponieważ znany olkuski fotografik świętuje właśnie trzydziestolecie swojej pracy jako instruktor fotografii w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

Dzwonnica w Cieplicach ku pamięci poległych [ZDJĘCIA]

Stary cmentarz w lesie cieplickim nieopodal Jangrota to bodaj największa pod względem liczby pochowanych żołnierzy, poległych na małopolskiej trasie Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej nekropolia na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wśród spoczywających tu ofiar walk toczonych między oddziałami austro-węgierskimi i rosyjskimi w listopadzie 1914 r. jest wielu orawskich Słowaków. W czwartek, 8 listopada na cmentarzu odbyła się uroczystość poświęcona ich pamięci.

Święto Edukacji Narodowej ZNP [ZDJĘCIA]

7. listopada w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Olkuszu, z inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Stowarzyszenia Teatralno-Literackiego odbyła się uroczystość związana z obchodzonym niedawno Dniem Edukacji Narodowej. Wydarzenie połączono z setną rocznicą odzyskania Niepodległości.

Maraton Halloween w "Zbyszku"

W Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu w kinie Zbyszek na miłośników filmów z dreszczykiem czekał 2 listopada Maraton Halloween. Już wystrój holu wprowadzał odpowiedni klimat, a w foyer włosy zaczynały się jeżyć… Klaudia Zub-Piechowicz i dzieci z grupy plastycznej zrobiły straszną/dobrą robotę.