„Sto lat Policji Państwowej - 100% Bezpieczeństwa” akcja nad Zalewem „Chechło” w Trzebini

Pokazy policyjnych i strażackich wozów, łodzie WOPR-u i policji, stanowiska profilaktyczne, ćwiczenia z pierwszej pomocy, policyjna maskotka „Inspektor Wawelek”, a także pokaz gaszenia oleju spożywczego, to wspólne działania służb, które zostały przeprowadzone 17 sierpnia 2019 roku nad Zalewem „Chechło” w Trzebini. Hasłem przewodnim akcji było „100 lat Policji Państwowej – 100 % Bezpieczeństwa”.

Koncert na rynku


18 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował na rynku koncert trzech zespołów. Grali dla was: Jah Vesta Soundsystem, Artise & Patrick Piano, Blues Perspective.

Olkuski akcent w Bitwie Warszawskiej

15 sierpnia obchodziliśmy 99. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, nazywanej często „Cudem nad Wisłą”. Dla wielu ekspertów to wydarzenie z 1920 roku, kiedy Polacy zatrzymali nad przedpolach stolicy bolszewików, to jedna z kluczowych bitew w dziejach świata, która zadecydowała o obecnym podziale granic. Pewnie nie wszyscy o tym wiedzą, ale udział w tej pamiętnej victorii mają również olkuszanie.

Noc z Duchami

Każdy, kto lubi się bać i bawić obu tych przyjemności mógł zaznać 16 sierpnia podczas trzeciej edycji Nocy z Duchami czyli biwaku rodzinnego pod Zamkiem w Rabsztynie zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Bukownie [ZDJĘCIA]

W czwartek, 15 sierpnia, w całej Polsce obchodzono Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa polskiej armii w Bitwie Warszawskiej, zwanej również „Cudem nad Wisłą”. W tym roku obchodziliśmy 99. rocznicę tego wydarzenia.