73. rocznica zakończenia okupacji hitlerowskiej

20 stycznia przypada 73. rocznica zakończenia hitlerowskiej okupacji Olkusza. Na pamiątkę wydarzenia z 1945 roku w przeddzień tej pamiętnej daty, w Parku Miejskim pod pomnikiem „Poległym za Ojczyznę i pomordowanym przez faszystów 1939 – 1945” delegacje kombatantów oraz Gminy Olkusz złożyły kwiaty oddając hołd poległym podczas II wojny światowej żołnierzom i cywilom.

Rozśpiewany wykład w OUTW

Takiego wykładu w OUTW jeszcze nie było. Nauczyciel akademicki, który śpiewa i tańczy? Tak! Profesor nadzwyczajny dr hab. Przemysław Kania zauroczył w czwartkowy wieczór studentów Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i pracowników MOK w Olkuszu.

Dzieci dzieciom

Większość z nich, choć lat mają niewiele, doświadczyło już w życiu trudnych problemów. Miały jednak szczęście - znaleźli się ludzie, którzy ofiarowali im bezinteresowną pomoc - poświęcili uwagę, czas i otworzyli serca, dając bezpieczną przystań. Dzieci i młodzież, korzystający z opieki w wolbromskiej Ochronce Betlejem, prowadzonej przez siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z wdzięcznością postanowiły przekazać sygnał dobra dalej. Przygotowały przedstawienie, dzięki któremu chcą zbierać środki na pomoc dla dzieci z ogarniętej wojną Syrii.

Tadeusz Boruta - sacrum i profanum w BWA

Dość dawno w olkuskim BWA nie było wielkoformatowego malarstwa figuratywnego; chyba ostatnia taka wystawa to prezentacja prac Leszka Żegalskiego, która odbyła się około dwóch lat temu. Malarstwo Tadeusza Boruty – jak zauważył jeden z uczestników niedawnego wernisażu – choć odważne, znakomicie przystawałoby do przestrzeni sakralnej, czego z pewnością nie można powiedzieć o pracach wcześniej wspomnianego Żegalskiego.

TAURON ponownie w Olkuszu

W minioną sobotę na olkuskim rynku odbył się piknik TAURONA. Imprezę w plenerze zorganizowano z okazji otwarcia nowego punktu obsługo klienta w Srebrnym Mieście, który od 9 stycznia działa przy alei Tysiąclecia 2d.