Wena - 20 lat tanecznej tradycji!

Najpierw był pomysł, później pierwszy nabór, pierwsze treningi i zawody. Przez lata Szkoła Tańca Wena założona przez Rafała Lebiesta nabrała rozgłosu i sukcesów. Właśnie mija 20 lat od chwili, gdy były tancerz, a teraz sędzia i szkoleniowiec zaczął spełniać marzenia – nie tylko swoje, ale przede wszystkim swoich podopiecznych.

Ku pamięci 20-stu straconych


Zbliża się 78. rocznica rozstrzelania przez hitlerowców w Olkuszu w czasie II wojny światowej dwudziestu Polaków. Mieszkańcy będą mogli oddać hołd zamordowanym przy tablicach zamontowanych pod koniec ubiegłego roku w dwóch miejscach pamięci.

Wystawa Rysunków Władysława Wołkowskiego

W MOK-Centrum Kultury do końca sierpnia można obejrzeć unikalną wystawę rysunków Władysława Wołkowskiego. To wspaniałe udokumentowanie pomysłów wykorzystanych i niewykorzystanych, szkiców i projektów wielkiego artysty, który wiklinie nadał nowe oblicze.

Wystawa plakatu Władysława Pluty

W piątkowe popołudnie, 6 lipca, w olkuskim BWA odbył się wernisaż wystawy plakatu autorstwa Władysława Pluty. Kolekcja obrazuje czternaście lat istnienia Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej i dokumentuje projekty graficzne autorstwa profesora Pluty.