Warsztat pisania kreatywnego

Lubisz czytać? A może chcesz nauczyć się pisać książki? Pociągają cię krwawe historie, ale nie wiesz, jak je opowiedzieć? Jak naprawdę przestraszyć czytelnika i świetnie się przy tym bawić – tego dowiesz się na warsztacie pisania kreatywnego z redaktorem. Fundacja ZNACZY SIĘ, Fundacja Miasto Literatury oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zapraszają licealistów na bezpłatne warsztaty.

Inauguracja Uniwersytetu Juniora

W sobotę 21 października 2017 r. odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/18 Uniwersytetu Juniora w Olkuszu. W czasie uroczystej gali mali studenci odebrali indeksy oraz wysłuchali pierwszego wykładu „Dlaczego dinozaury wyginęły?”, wygłoszonego przez Klaudiusza Salamona - doktoranta z Uniwersytetu Jagiellońskiego zajmującego się popularyzacją paleontologii i mineralogii.

Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia w olkuskiej Bibliotece

Z okazji 91. urodzin Kubusia Puchatka – najpopularniejszego i najsympatyczniejszego książkowego misia – 17 października 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu zorganizowała po raz dziesiąty, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. 

Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa"

Powiatowa i Miejska Biblioteka w Olkuszu otrzymała dofinansowanie zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Na realizację zadania otrzymano 53 090,00 zł.