Marcin Kydryński w olkuskiej Bibliotece

14 marca b.r. gościem naszej Biblioteki był pisarz, radiowiec, wędrowiec, fotograf, producent płytowy, a także organizator koncertów i festiwali - Marcin Kydryński. Podczas spotkania z licznie zgromadzonymi Czytelnikami, opowiadał o swoich podróżach po Afryce i Lizbonie, o radiowej audycji „Sjesta” i o muzyce fado.

"Mistrz pięknego czytania"

21 lutego 2019 r. , w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w olkuskiej Bibliotece odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, skierowanego do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.

Ferie w bibliotece to świetny wybór!

Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w tegorocznych zajęciach zorganizowanych w olkuskiej Bibliotece w czasie zimowego  wypoczynku. W tym roku pod hasłem „Jestem bezpieczny, jestem skuteczny” codziennie odbywały się zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci w różnym wieku.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych wykonała zadanie: „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”. Na realizację zadania otrzymano 53 870,00 zł. Biblioteka kupiła 2423 egz. nowości wydawniczych (książki drukowane).

Zakup nowości wydawniczych w 2018 roku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Uzyskano środki finansowe w wysokości 53870,00 złotych.