„Cuda i dziwy, czyli w świecie wierszy Juliana Tuwima”

W dniu 14 maja 2019 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda i dziwy, czyli w świecie wierszy Juliana Tuwima”, z okazji przypadającej w tym roku 125. rocznicy urodzin pisarza. Wydarzenie zainaugurowało również XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Spotkanie autorskie z Arturem Andrusem

8 kwietnia gościem olkuskiej Biblioteki był artysta multimedialny - Artur Andrus. Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej "Piwnicy pod Harendą", co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator "Szkła kontaktowego", Mistrz Mowy Polskiej.

„Bajka na weekend”

„Bajka na weekend” to nowe przedsięwzięcie, w którym olkuscy bibliotekarze czytają bajki i opowiadania dla dzieci. Nagrania są publikowane w każdy piątek na stronie internetowej, kanale youtube i fb Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

Marcin Kydryński w olkuskiej Bibliotece

14 marca b.r. gościem naszej Biblioteki był pisarz, radiowiec, wędrowiec, fotograf, producent płytowy, a także organizator koncertów i festiwali - Marcin Kydryński. Podczas spotkania z licznie zgromadzonymi Czytelnikami, opowiadał o swoich podróżach po Afryce i Lizbonie, o radiowej audycji „Sjesta” i o muzyce fado.

"Mistrz pięknego czytania"

21 lutego 2019 r. , w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego w olkuskiej Bibliotece odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mistrz pięknego czytania”, skierowanego do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu olkuskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Starosta Powiatu Olkuskiego.