Wena - 20 lat tanecznej tradycji!

wena

Najpierw był pomysł, później pierwszy nabór, pierwsze treningi i zawody. Przez lata Szkoła Tańca Wena założona przez Rafała Lebiesta nabrała rozgłosu i sukcesów. Właśnie mija 20 lat od chwili, gdy były tancerz, a teraz sędzia i szkoleniowiec zaczął spełniać marzenia – nie tylko swoje, ale przede wszystkim swoich podopiecznych.

Ciężko działać w pojedynkę, dlatego Rafał Lebiest od początku swojej działalności mógł liczyć na wsparcie małżonki Justyny. Dodatkowo otoczył się ludźmi, którzy również taniec mają we krwi, swoje doświadczenie z parkietów z zapałem i radością przekazując innym. Talent w tym przypadku to nie wszystko. Trzeba go było poprzeć pracą.

- Doskonale pamiętam pierwsze kroki na tanecznym rynku. Wszystko zaczęło się w Krakowie, to tam odbyły się premierowe zajęcia. Niedługo później postanowiliśmy otworzyć filię w Olkuszu korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 4, a później - aż do dzisiaj Miejskiego Ośrodka Kultury. Z racji, że taniec stawał się coraz bardziej popularny, nasze grupy naborowe szybko się powiększały, a my mogliśmy stale poszerzać ofertę – wspomina Lebiest.

Szybko stało się jasne, że Wena to nie tylko przyjazna przystań dla miłośników tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Wena stała się bowiem jednym z głównych kandydatów do czołowych miejsc w zawodach różnego szczebla.

- Przez te wszystkie lata dużo się zmieniło jeśli chodzi o trendy i samo środowisko taneczne. Zmieniła się również pozycja szkoły – kiedyś amatorska, a dzisiaj stawiająca na profesjonalizm i innowacyjne metody szkolenia pod okiem ekspertów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że aby znaleźć się w gronie światowych liderów musimy coraz wyżej stawiać sobie poprzeczkę. Stąd nowe grupy i szkolenie od najmłodszych lat oparte na najlepszych wzorcach. Od zawsze chcieliśmy nie tylko uczyć tańca, ale też wychowywać i zarażać pasją. Czy nam się to udało? W pewnym stopniu na pewno tak, czego przykładem są historie naszych wychowanków – mówi pomysłodawca i założyciel ST Wena.

wena 1

Właśnie mija 20 lat od dnia, w którym to wszystko się zaczęło. Obecnie szkoła ukierunkowała swój profil na zajęcia w technikach: hip-hop, disco dance, show dance oraz modern. Liczba tancerzy wciąż rośnie, a najwięcej nowych twarzy można zauważyć w najmłodszych rocznikach.

Każdy sezon Wena kończy taneczną galą. Nie inaczej było również w tym roku. Sala widowiskowa MOK mieniła się w różnych barwach. Było głośno, ale i z klasą. Otóż na scenie można było zobaczyć Mistrzów Polski, a także finalistów tych samych zawodów, którzy reprezentowali nasz kraj na niedawnych Mistrzostwach Europy w niemieckim Bremerhaven. Tam wszystkie ekipy dotarły do fazy finałowej, a formacja Junior Squad stanęła na najniższym stopniu podium. W marcu z Mistrzostw Polski w Twardogórze, reprezentanci Weny przywieźli trzy najcenniejsze krążki. W blasku złota przynajmniej do przyszłego roku mienić się będą: duża formacja Junior Wena Squad, mini formacja Wena Gold +31, a także duet Iga Tomsia / Dominika Boyakchyan.

- Gratulujemy wszystkim naszym podopiecznym kolejnego sezonu, pełnego wyzwań i żmudnych treningów. Razem z żoną Justyną i Robertem Chodarą wierzymy, że wbrew temu co mówią tabele i turniejowe pozycje, najlepsze dopiero przed nami – zaznacza Rafał Lebiest.

Teraz przed tancerzami zasłużone wakacje, również te podczas roztańczonych obozów w Poroninie. Do regularnych zajęć wszyscy wrócą we wrześniu. Również wtedy odbędzie się tradycyjna rekrutacja na kolejny sezon, gdzie największym wzięciem co zrozumiałe cieszą się zapisy do najmłodszych grup wiekowych. A że wiek w tańcu nie ma znaczenia pokazują roczniki. Zdarza się, że w zajęciach biorą udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Szkoła Tańca Wena to jedna wielka rodzina. I tak już od 20 lat! Oby jak najdłużej.

Galeria zdjęć z niedawnej gali w MOK Olkusz na zakończenie sezonu:

Gala Szkoły Tańca Wena – 23.06.2018_13 Gala Szkoły Tańca Wena – 23.06.2018_18 Gala Szkoły Tańca Wena – 23.06.2018_22

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!