Mamy dwoje posłów

Agnieszka Ścigaj (KW PSL) i Jacek Osuch (KW PiS) będą reprezentować powiat olkuski w Sejmie. Więcej na temat wyników wyborów jutro!

Marek Pęk ponownie senatorem


Marek Pęk (KW PiS) wygrał wybory do Senatu RP w okręgu nr 31 (obejmującym powiaty: krakowski, miechowski i olkuski), zdobywając 122 468 głosów (57,35 proc.). Jego kontrkandydat Janusz Bargieł (KW SLD) otrzymał 91 089 głosów (42,65 proc.).

Marszałek Kidawa-Błońska z wizytą w Wolbromiu

Kampania wyborcza w pełni, więc kandydaci wychodzą do swoich wyborców prześcigając się w pomysłach na zdobycie ich zaufania. Czasem lokalnym kandydatom towarzyszą również zaproszeni goście, obecnie piastujący w sejmie ważne funkcje. Tak było w ostatnią środę w Wolbromiu, gdzie w jednym miejscu spotkali się przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. Wśród kandydatów pojawiła się Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Lewicobus w Olkuszu


W czwartkowe popołudnie na olkuski rynek przyjechali kandydaci Lewicy w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Podczas spotkania kandydaci z naszego powiatu opowiedzieli m. in. o pakcie dla Olkusza.

Wyborcza dyskusja o bezpieczeństwie


W minioną sobotę do klubu „Przyjaźń” na Pakusce zawitała polityka. Wszystko za sprawą drugiej debaty wyborczej, zorganizowanej przez lokalne struktury KOD. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo. W rozmowie wzięli udział kandydaci Koalicji Obywatelskiej oraz SLD. Gościem specjalnym był Krzysztof Janik - były minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Leszka Millera.