Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2014

12 za, 9 przeciw

Rada Powiatu nie przestaje zaskakiwać mieszkańców. Na pierwszy wyznaczony termin sesji dotarło tylko dziewięciu radnych. Wprawdzie na kontynuacji sesji 17 grudnia, zameldowali się wszyscy w komplecie i po jedenastogodzinnych obradach wybrano prezydium Rady i starostę, jednak kolejne głosowania pokazały, że w radzie jest klasyczny pat. Nadal nie znamy nazwiska wicestarosty ani członków zarządu. Natomiast sposób głosowania i jego wyniki stały się powodem do burzliwej dyskusji.

Zobacz, czym zajmą się radni! [FILM]

Znamy już pełne składy stałych komisji olkuskiej rady miejskiej. Właśnie na ich posiedzeniach radni m. in. opiniują uchwały przed sesjami. Często dochodzi tam do interesujących dyskusji. Radni na ogół sami zgłaszają się do komisji, których zadania są im najbliższe. Sprawdźcie, co wybrali wasi kandydaci.

Minął czas obietnic nastał czas.... honoru?

Przedstawiamy Państwu skład Rady Miejskiej w Olkuszu. W tym roku po raz pierwszy wybieraliśmy miejskich radnych w okręgach jednomandatowych. Mogliśmy więc stawiać na nazwisko, a nie partyjny emblemat. Wprowadzenie okręgów jednomandatowych ma w swoim zamyśle ukrócić upartyjnianie rady miasta, czyli wesprzeć wybór radnego popieranego przez największą liczbę wyborców w danym okręgu.