Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2014

Roman Piaśnik zaprzysiężony. Co obiecał nowy burmistrz? [FILM]

slubowanie burmistrza3Olkusz ma już oficjalnie nowego burmistrza. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Roman Piaśnik złożył ślubowanie i tym samym przejął swoje nowe obowiązki.

Nowy burmistrz zapowiedział, jakie sprawy będą dla niego priorytetem w rozpoczętej właśnie kadencji. Przyjazna obsługa w urzędzie, konsultacje społeczne, wsłuchiwanie się w głos organizacji społecznych i zarządów osiedli – na to stawia włodarz gminy. - Co trzy miesiące będziemy wydawać informator samorządowy, kolportowany wśród mieszkańców. Deklaruję również, że zamierzam możliwie jak najczęściej spotykać się z naszymi mieszkańcami, aby skuteczniej reagować na ich bieżące problemy. Chcę być otwarty na ich uwagi, krytykę, ale również propozycje dotyczące pracy urzędu - zapowiedział burmistrz Roman Piaśnik. Podziękowania za wsparcie w kampanii skierował do swoich najbliższych, a za dotychczasowe inwestycje w mieście - do radnych poprzedniej kadencji oraz do burmistrza Dariusza Rzepki.

Świeżo zaprzysiężony włodarz odniósł się też do politycznego układu sił w radzie.  - Wbrew pojawiającym się opiniom o przewidywanych trudnościach dotyczących naszej współpracy z uwagi na przynależności partyjne, uważam, że zdecydowanie więcej nas łączy niż dzieli. Chcę zadeklarować, że moją legitymacją partyjną będą wszyscy mieszkańcy miasta i gminy Olkusz - stwierdził Roman Piaśnik.

Ile będzie zarabiał nowy burmistrz? Na razie nie wiadomo, mimo, że z propozycją ustalenia pensji burmistrza wystąpił radny Jerzy Kwaśniewski.

Zapraszamy wkrótce do obejrzenia relacji filmowej!

slubowanie burmistrza4

slubowanie burmistrza1

slubowanie burmistrza

 


Komentowanie dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż nowe konto.