Olkusz, Wolbrom, Trzyciąż, Klucze, Bolesław, BukownoWybory Samorządowe 2014

Wójt i burmistrz szukają oszczędności na „stołkach”

kasa5Niedawno wybrani włodarze Klucz i Wolbromia postanowili, że sami poradzą sobie w kierowaniu samorządami. Zrezygnowali z powołania swoich zastępców.

Wójt gminy Klucze Norbert Bień (Samorząd OdNowa) podkreśla, że być może w przyszłości zastępca okaże się niezbędny. Na dzień dzisiejszy uważa, że nie ma potrzeby obsadzenia funkcji wiceszefa gminnego samorządu. - Szukamy oszczędności i to jest podstawowy powód podjęcia takiej decyzji. Poza tym chcę zobaczyć, jak będzie przebiegać praca w gminie. Nie wykluczam jednak, że zastępca może być potrzebny – zapowiada wójt Norbert Bień.

Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik deklarował już w kampanii wyborczej, że nie chce powoływać swojego zastępcy. Po objęciu stanowiska włodarza gminy zdania nie zmienił. - Zapowiadałem oszczędności w urzędzie. Zapowiadałem, że zacznę od siebie (obniżenie wynagrodzenia) i od wierchuszki. Więc proszę bardzo. Nie będę powoływał zastępcy burmistrza. A zaoszczędzone w ten sposób 100 tys. zł rocznie przeznaczę na inwestycje. To jest 400 tys. zł za całą kadencję. Góra pieniędzy – to fragment oświadczenia Adama Zielnika z oficjalnej strony Samorządu OdNowa, z którego startował w ostatnich wyborach. Włodarz Wolbromia dodaje, że gdy na sesji będzie uchwalana wysokość jego uposażenia, zwróci się z prośbą do radnych o obniżenie pensji w stosunku do wynagrodzenia, jakie pobierał jego poprzednik.

Czy Waszym zdaniem to dobre posunięcia?

 Z ŻALEM INFORMUJEMY, ŻE KOMENTARZE POD TYM ARTYKUŁEM ZOSTAŁY WYŁĄCZONE. DO REDAKCJI WPŁYNĘŁO KLIKADZIESIĄT ŻĄDAŃ UJAWNIENIA NUMERÓW IP OSÓB KTÓRE ZAMIEŚCIŁY KOMENTARZE OBRAŹLIWE, SZKALUJĄCE LUB NARUSZAJĄCE DOBRA OSOBISTE. NIE MOŻEMY POZWOLIĆ KILKU HEJTEROM NA SPROWADZENIE MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI DO POZIOMU RYNSZTOKU. OSOBY KTÓRE PROWADZIŁY RZECZOWĄ DYSKUSJĘ SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.