Niebawem rusza kurs sędziowski

Na początek lutego zaplanowano w Podokręgu  Olkusz rozpoczęcie kursu na sędziego piłki nożnej. Wszyscy chętni w wieku 16-44 lata, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z gwizdkiem na zielonych boiskach mają na to niepowtarzalną szansę.

Pozostała najlepsza ósemka

Ostatni weekend w hali olkuskiego MOSiR-u upłynął pod znakiem piłkarskich emocji. Wszystko za sprawą Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, w którym wzięłty udział 32 zespoły. Zmagania eliminacyjne wyłoniły ośmiu finalistów. W niedzielę, 21 stycznia zwycięzcy grup powalczą o tegoroczny czempionat.

Halowe Mistrzostwa Olkusza w Tenisie

W ubiegły weekend rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Olkusza w Tenisie. Pierwsze miejsce zdobył Jacek Trawczyński pokonując w finale Pawła Lekkiego. Trzecią lokatę uzyskał Paweł Czarnota - wygrał z Robertem Ćwikiem, a w meczu o piąte miejsce rywalizację wygrał Łukasz Cieślik z Dariuszem Pieczyrakiem.

13-latka spełnia piłkarskie marzenia!

4 stycznia z siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie zostały wysłane powołania do kadry narodowej na Zimową Akademię Młodych Orłów Dziewcząt z roczników 2004/05/06. Wśród 80. nazwisk znalazła się niespełna 13-letnia Kinga Seweryn, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu, a także zawodniczka OKS-u Słowik Olkusz.

SPR. Krótka pucharowa przygoda

Ostatnim sportowym akcentem w 2017 roku dla SPR-u Olkusz była pucharowa konfrontacja Srebrnych Lwic z dobrze sobie znanym Ruchem Chorzów. „Niebieskie”, grające na co dzień w PGNiG Superlidze, pokonały zespół Marcina Księżyka i awansowały do kolejnej rundy PP. Mimo porażki gospodynie zaprezentowały się z dobrej strony.