Olkuski przystanek Family Cup

Już po raz kolejny Olkusz i przystosowany do tego typu zawodów Silver Park przy ulicy Głowackiego, byli gospodarzami małopolskiego przystanku Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup. W niedzielnej imprezie udział wzięło przeszło stu amatorów jazdy na rowerze.

Pustynia dla zuchwałych

Ponad 150 śmiałków wzięło udział w wiosennej edycji Biegu Herosa, który tradycyjnie odbył się na piaszczystej trasie Pustyni Błędowskiej. Była to już czwarta edycja majowej imprezy dla ludzi nie tylko o stalowych mięśniach, ale i wielkiej pasji.

Udane zakończenie sezonu

W ostatnim spotkaniu sezonu 2018/2019 1. Ligi SPR Olkusz pokonał KS Otmęt Krapkowice 48:26. Fenomenalne zawody rozegrała Natalia Kolonko, która rzuciła aż 13 bramek. Spotkanie z Otmętem było ostatnim dla Marcina Księżyka w roli trenera Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. Dziękujemy!!

Udany start jurajskich karateków

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w konkurencjach Kumite. W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z Jurajskiego Klubu OYAMA Karate w Olkuszu i Wolbromiu przygotowani przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, który na zawodach pełnił również funkcję sędziego maty i Sensei Kingę Skalniak 1 dan – opiekun kadry.

Sośnica odprawiona z kwitkiem

W spotkaniu 20. kolejki Pierwszej Ligi grupy drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka pokonała 34:25 SPR Sośnice Gliwice. Najwięcej bramek dla naszej drużyny rzuciły: Natalia Kolonko 12 oraz Paula Masiuda 10. Tym zwycięstwem nasza drużyna umocniła się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.