SPR. Ostatni krok w drodze do barażów o Superligę

Szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz są o krok od zdobycia tytułu mistrzyń I ligi gr. 2. W swoim przedostatnim meczu sezonu regularnego, podopieczne Marcina Księżyka pewnie pokonały w hali przy Wiejskiej JKS Jarosław i jeśli w najbliższy weekend nie przegrają w Warszawie z AZS AWF-em, to zapewnią sobie udział w turnieju barażowym, którego stawką będzie awans do kobiecej PGNiG Superligi.

Piłkarska wiosna 2018 (5)

Przemsza Klucze, wygrywając w Grębałowie, jest już czwarta w Klasie Okręgowej, mając tyle samo punktów co trzecia Nowa Proszowianka. W Klasie A podium wciąż to samo – liderem tabeli pozostaje Prądnik Sułoszowa, przed Pogonią Miechów i Olimpią Łobzów.

Górnik nieznacznie lepszy [ZDJĘCIA]

Piłkarze KS-u Olkusz w rundzie wiosennej stali się postrachem faworytów. Najpierw pokonali u siebie Wiślankę Grabie, później dzielnie walczyli w Nowej Hucie, a w ostatnią sobotę mocno dali się we znaki innemu z kandydatów do wicemistrzostwa IV ligi Górnikowi Wieliczka. Podopieczni Romana Madeja przegrali nieznacznie 0:1 po golu Sadowskiego z końcówki pierwszej połowy.

Piłkarska wiosna 2018 (4)

Blisko sprawienia ogromnej niespodzianki byli piłkarze KS-u Olkusz, którzy do 87. minuty prowadzili na Suchych Stawach ze zdecydowanym liderem tabeli Hutnikiem. W końcówce meczu krakowianie po dwóch rzutach karnych odwrócili wynik i zgarnęli pełną pulę. Ograć lidera okręgówki udało się za to piłkarzom Przemszy Klucze, którzy po trafieniu Grzegorza Majcherkiewicza z kwitkiem odprawili Nową Proszowiankę. Zapraszamy na czwarte tej wiosny podsumowanie piłkarskiego weekendu!