Jesienna edycja Biegu Herosa

O tej porze roku zazwyczaj nikt po Pustyni Błędowskiej nie biegał. Dotychczasowe edycje Biegu Herosa odbywały się bowiem albo latem, albo późną wiosną. Ale przecież zmęczyć się na piachu można o każdej porze roku.

Biegowe święto w Bydlinie [ZDJĘCIA]

Bydlin już po raz 23. był gospodarzem Międzynarodowego Biegu Ulicznego „Szlakiem Walk Legionistów”, który co roku w urokliwe zakątki gminy Klucze ściąga setki biegaczy w różnym wieku. Oprócz biegu głównego w kategorii Open, przeprowadzono również IV Marsz Nordic Walking, a także tradycyjną biegową rywalizację na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży.

„Tajfuny” z medalami

Na obiektach krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbyły się lekkoatletyczne zawody regionalne Olimpiad Specjalnych, które zgromadziły ponad setkę uczestników z całej Małopolski. Olkusz na tym mitingu również miał swoją  reprezentację.

Sportowe zwieńczenie roku szkolnego [ZDJĘCIA]

Wzorem poprzednich lat z początkiem czerwca na terenie Ośrodka Sportowo Wypoczynkowego „Czarna Góra”, odbyła się młodzieżowa spartakiada. Impreza nie bez przyczyny nazywana jest świętem szkolnego sportu, bowiem udział w niej biorą niemal wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Olkusz.

IV Wolbromska Ciężka Dycha za nami [ZDJĘCIA]

Tradycją staje się, że główną rolę w wolbromskim święcie biegowym, jakim jest Wolbromska Ciężka Dycha pełni pogoda. W tym roku rozpieszczała bardziej kibiców i najmłodszych uczestników świetnej zabawy niż sportowców, którzy pokonując trudną trasę przygotowaną przez organizatorów musieli zmagać się z upałem. Jak zwykle na tej imprezie atmosfera była wspaniała.