Piłkarska wiosna 2018 (podsumowanie)

Sobotnie starcie w Laskach, gdzie gospodarze 9:0 rozbili Sokoła Gołaczewy i zapewnili sobie awans do A-klasy, oficjalnie zakończyło piłkarskie zmagania w sezonie 2017/2018. Co działo się na zielonych boiskach w ostatnich miesiącach? Pozostając w mundialowym klimacie zapraszamy na wiosenne podsumowanie futbolowych wydarzeń na lokalnym podwórku.

To był sezon pełen wyzwań

W świetnym stylu piłkarskie zmagania w sezonie 2017/2018 zakończyli podopieczni trenerów olkuskiego Słowika. Trampkarze wysokim zwycięstwem nad Piastem Skawina zapewnili sobie utrzymanie w krakowskiej EkstraLidze, natomiast zespół U-10 stanął na podium podczas mocno obsadzonego turnieju w śląskim Knurowie.

Piłkarska wiosna 2018 (14)

To już ostatnie tej wiosny podsumowanie piłkarskich wydarzeń minionego weekendu. Po zakończeniu rozgrywek na wyższych szczeblach, sezon zamknęli również zawodnicy występujący w Klasie A i B. Do rozegrania pozostał jeszcze tylko dwumecz barażowy pomiędzy Laskowianką Laski i Sokołem Gołaczewy, który zadecyduje a awansie do A-klasy.

Piłkarska wiosna 2018 (13)

Piłkarze KS-u Olkusz przegrywając w Oświęcimiu z miejscową Unią mocno skomplikowali sobie sprawę utrzymania w IV lidze. Teraz los drużyny Romana Madeja leży w rękach Hutnika Kraków. Jeśli mistrzowie grupy I wygrają baraż z najlepszą w grupie II Barciczanką i awansują do III ligi, to olkuszanie pozostaną na obecnym szczeblu. W innym przypadku od sierpnia przyjdzie im rywalizować o punkty w klasie okręgowej.

Gorczańska Cup’2018 dla Orbity

Orbita Bukowno 2007 zwyciężyła w III edycji międzynarodowego turnieju Gorczańska Cup’2018. Imprezę rozgrywano na boiskach w Świdniku koło Limanowej. Z 10-ciu spotkań Orbita wygrała aż 9, jedno zremisowała. W kategorii U-11 wystąpiły 24 drużyny.