13-latka spełnia piłkarskie marzenia!

kinga seweryn

4 stycznia z siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie zostały wysłane powołania do kadry narodowej na Zimową Akademię Młodych Orłów Dziewcząt z roczników 2004/05/06. Wśród 80. nazwisk znalazła się niespełna 13-letnia Kinga Seweryn, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu, a także zawodniczka OKS-u Słowik Olkusz.

Powołania na zgrupowanie młodej Reprezentacji Polski podpisał sam Prezes PZPN-u Zbigniew Boniek w asyście Macieja Sawickiego – Sekretarza Generalnego PZPN. Tym sposobem młoda bramkarka, która piłkarskie lekcje od kilku lat pobiera w Słowiku, na przełomie stycznia i lutego przebywać będzie w Bydgoszczy. To właśnie tam zaplanowano kolejną zimową edycję Akademii Młodych Orlic.

Dla Kingi Seweryn powołanie do kadry to żadna nowość. Dziewczynka brała już udział w podobnych zgrupowaniach, tyle tylko, że latem. Teraz przyszedł czas na zimowe treningi ze swoimi najlepszymi rówieśniczkami. - Ktoś by powiedział, że to szczęście po raz czwarty otrzymać powołanie. Szczęście to kwestia przypadku, a tutaj to rezultat ciężkiej pracy włożonej w treningi i wielu wyrzeczeń. To jest jedyny przepis na sukces – zaznacza z dużym przekonaniem i zarazem pokorą niespełna 13-letnia Kinga. Systematyczne powołania do kadry wojewódzkiej i sukcesy na tym szczeblu sprawiły, że zawodniczka zwróciła uwagę trenerów reprezentacji Polski.

Kinga jest bramkarką, a sportowego bakcyla złapała dzięki swojemu tacie, który jeszcze niedawno sam biegał po zielonych murawach. Wsparcie rodziców oraz brata Mateusza, który również reprezentuje barwy Słowika sprawiło, że w tak młodym wieku Kinga spełnia jedno z największych marzeń milionów młodych dziewcząt i chłopców kopiących piłkę.

- Zdecydowana większość moich rówieśniczek o piłce nożnej wie niewiele. Nie bez przyczyny mówi się, że to sport dla chłopaków. Chcę jednak pokazać wszystkim niedowiarkom, że i dziewczyny mogą grać na wysokim poziomie. Jestem ogromnie wdzięczna swoim najbliższym za wsparcie, trenerom i kolegom z drużyny również. Ich obecność wiele dla mnie znaczy – mówi olkuska bramkarka, która już teraz jest wzorem dla swoich rówieśników dążących do sportowych celów.

- Nie ma rzeczy niemożliwych. Kinga jest tego najlepszym przykładem. Jesteśmy z niej bardzo dumni, szczerze ją podziwiamy i jednocześnie mocno jej kibicujemy. Ciężka praca i zarazem pasja przynoszą efekty o jakich wiele osób może tylko pomarzyć. To najlepszy dowód na to, że nawet w takim mieście jak Olkusz i w przecież wcale niedużym klubie jakim jest Słowik, można zostać zauważonym – przyznają Anna i Michał Sewerynowie, rodzice młodej kadrowiczki.

Kinga jest nie tylko zdolną bramkarką. Sukcesy na boiskach łączy z tymi szkolnymi. Co roku naukę kończy ze świadectwem z wyróżnieniem. Jest też duszą towarzystwa i nie sprawia problemów wychowawczych. Od razu widać, że mamy do czynienia z prawdziwą Młodą Mistrzynią!

Powołanie do kadry to również duża nobilitacja dla klubu z którego wywodzi się zawodniczka. - Serdecznie gratulujemy Kindze i mocno trzymamy za Nią kciuki. Już nie raz potwierdziła swoje umiejętności. Wszyscy w Słowiku wierzymy, że i najbliższe zgrupowanie stanie się dla Niej cenną lekcją - zaznacza Rafał Pięta, założyciel OKS-u.

kinga seweryn 1

Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Przegląd Olkuski nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Komentarze obraźliwe, szkalujące i naruszające ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego będą usuwane. Prosimy o rozwagę w formułowaniu wypowiedzi. Chcielibyśmy, żeby dyskusja była rzeczowa i pożyteczna dla innych internautów. Zastrzegamy sobie możliwość usuwania komentarzy, których forma i treść znacznie odbiegają od tematu artykułu, przyjętej etykiety internetowej oraz naszego regulaminu. Jako redakcja szanujemy wolność i swobodę wypowiedzi, ale cenimy sobie również dbałość o kulturę języka
UWAGA: jeśli chcesz zamieszczać komentarze pod własnym imieniem i nazwiskiem musisz się zarejestrować. Rejestracja i używanie awatarów zapobiega także podszywaniu się innych internautów pod wybrany przez Ciebie nick. Komentarze użytkowników ukazują się w czasie rzeczywistym. Zachęcamy do zgłaszania administratorowi komentarzy naruszających regulamin. font-weight: bold; padding: 10px;
Klauzula informacyjna dot. danych osobowych Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest AB Media Sp. z o.o., Chrzanów, Wł. Sikorskiego 1f 2) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@abmedia.com.pl 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usługi ”dodaj komentarz” na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. f ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. jako usprawiedliwionego interesu administratora 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa 5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą przez okres 2 lat 6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania 7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego 8) podanie danych osobowych jest dobrowolne
Apelujemy do naszych Czytelników o zamieszczanie przemyślanych komentarzy. Administrator portalu ma obowiązek udostępnić organom państwowym na ich wniosek dane użytkowników zamieszczających groźby karalne, komentarze obraźliwe bądź naruszające dobra osobiste. Nasz portal pozwala na dodawanie komentarzy bez rejestracji apelujemy jednak o niewykorzystywanie "pozornej" anonimowości do obrażania innych osób.
NIE HEJTUJĘ, BO SZANUJĘ !!!