pilkanozna

Punkt zdobyty przez olkuskich piłkarzy w starciu z Orłem Ryczów niewiele im pomógł w poprawie swojej sytuacji w ligowej tabeli. Podopieczni Romana Madeja wyprzedzają jedynie Beskid Andrychów. W Klasie Okręgowej z grona zespołów grających pod szyldem PPN Olkusz wygrały te, które do tej pory z rzadka punktowały, a więc Piliczanka i Prądnik. W Klasie A zmiana lidera. Po pierwszej w tym sezonie porażce z Ospelem Wierbka prowadzenie na rzecz Strażaka Przybysławice stracił MGHKS Bolesław Bukowno.

IV liga:

KS Olkusz – ORZEŁ Ryczów 1:1 (0:1)
Olkuszanie w końcu przerwali serię porażek, punkt dający nadzieje na lepszą drugą część rundy jesiennej zdobywając kosztem ryczowian, którzy do tej pory plasowali się w górnej połówce tabeli. Jako pierwsi do siatki trafili goście, a konkretnie czarnoskóry Fall. Miejscowi straty odrobili zaraz po przerwie dzięki celnemu uderzeniu Szczepanika. Później najlepszą okazję do zmiany wyniku miał Mrożek, jednak nieznacznie chybił. Olkuszanie mecz kończyli w liczebnym osłabieniu, po tym jak w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko musiał opuścić Sz. Barczyk.

PRZEMSZA Klucze – PRZEBÓJ Wolbrom 0:0
Są takie spotkania, do których mimo bezbramkowego remisu nie można się przyczepić. I właśnie świadkami takiego pojedynku byli kibice w Kluczach, gdzie zawodnicy ani Przemszy, ani Przeboju nie potrafili znaleźć drogi do siatki. Lepiej w ataku wyglądali goście, jednak już nie pierwszy raz tej jesieni wolbromian, w składzie których ponownie wystąpiło czterech Brazylijczyków zawiodła skuteczność. Tym sposobem obie ekipy musiały zadowolić się podziałem punktów.

POGOŃ Miechów – SPÓJNIA Osiek 3:3 (1:2)
Wśród gospodarzy bohaterem został autor wszystkich trzech goli Maniak. Jednak nawet indywidualne popisy snajpera Pogoni nie wystarczyły do zainkasowania pełnej puli. Miechowianie ewidentnie przysnęli w końcówce pierwszej połowy, kiedy na przestrzeni kilkudziesięciu sekund dali się dwukrotnie zaskoczyć – najpierw Niemczykowi, a później P. Żmudzie, który wykorzystał rzut karny.

PILICZANKA Pilica – LOT Balice 3:1 (1:0)
Kolejny hattrick w tej kolejce to dzieło młodego Jędruszka. Skrzydłowy Piliczanki wynik otworzył jeszcze przed przerwą wykorzystując sytuację sam na sam z Tatarem. Chwilę po zmianie stron trafił w poprzeczkę, ale dobił swój strzał i dzięki temu miejscowi mieli już dwie bramki zaliczki. Kwestia trzech punktów została definitywnie rozstrzygnięta na kwadrans przed końcem. Ponownie błysnął najmocniej oklaskiwany w sobotę Jędruszek.

BIBICZANKA Bibice – PRĄDNIK Sułoszowa 0:2 (0:1)
Gracze Prądnika odnieśli historyczne, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w okręgówce. Podopieczni Marcina Górki dokonali tego w Bibicach, rezultat otwierając po stałym fragmencie gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego głową na bramkę zamienił Szczepański. Gospodarze w następnych minutach co prawda wyrównali, ale ich radość trwała raptem kilka sekund, bowiem sędziowie gola anulowali orzekając spalonego. Podrażnionych takim obrotem sprawy miejscowych dobił Skołucki wykorzystując dogranie piłki spod linii bocznej od Gęgotka.

ORZEŁ Iwanowice – SOKÓŁ Kocmyrzów 2:1 (0:0)
GRĘBAŁOWIANKA Kraków – PRĄDNICZANKA Kraków 2:1 (1:0)
NOWA Proszowianka – ZIELEŃCZANKA Zielonki 2:1 (0:1)

1. Grębałowianka Kraków   8   21    14:5
2. Sokół Kocmyrzów  8  19   22:7
3. Nowa Proszowianka  9  19   19:8
4. Orzeł Iwanowice  9  14  15:11
5. Spójnia Osiek  9  14  18:17

A-klasa:

Z meczu w Bukownie okrzykniętym hitem 9. kolejki zwycięsko wyszli goście z Wierbki. Ospel na początku drugiej połowy prowadził już 3:0, ale w końcówce więcej do powiedzenia mieli gospodarze i niewiele zabrakło aby uratowali punkt. Ostatecznie drużyna Kamila Ziaji wygrała 3:2 i zbliżyła się do bukowian na dwa punkty. Potknięcie MGHKS-u wykorzystał drugi ze spadkowiczów – Strażak. Gracze z Przybysławic w Charsznicy nie zachwycili, ale strzelając jedynego gola w całym meczu zgarnęli pełną pulę i wskoczyli w fotel lidera. Komplet punktów z boisk rywali przywiozły ponadto: Trzy Korony Żarnowiec – 1:0 w Laskach po trafieniu Jarosa, Hetman Dłużec – 2:1 z Orłem Kwaśniów oraz Błysk Zederman – 2:1 w Jaroszowcu z Unią po dublecie Stefańskiego. W miniony weekend honor gospodarzy uratował Leśnik Gorenice po wygranej 2:0 z Olimpią Łobzów, a także Promień Przeginia 2:1 ogrywając Centurię Chechło. Jedyny remis padł w Bydlinie, gdzie zarówno Legion jak i Wielmożanka trafili do siatki solidarnie po dwa razy.

1. Strażak Przybysławice   9   22    30:8
2. Bolesław Bukowno  9  22   26:7
3. Ospel Wierbka  9  20   21:6
4. Legion Bydlin  9  19   21:8
5. Wielmożanka Wielmoża   9  18  22:13

B-klasa gr. I:

Na szczycie tabeli niezmiennie widnieje duet Przebój II – Piliczanka II. Obie ekipy także w ostatni weekend dopisały do swoich kont po trzy oczka wygrywając na obiektach przeciwników. Wolbromianie 4:2 w Wierbce ograli Ospel II, natomiast piliczanie nie dali w Domaniewicach szans rezerwom Hetmana triumfując 6:1.

Ospel II Wierbka – Przebój II Wolbrom 2:4
Przemsza II Klucze – LZS Stare Bukowno 1:1
Hetman II Dłużec – Piliczanka II Pilica 1:6

B-klasa gr. II:

Nie popisali się gracze lidera i wicelidera przegrywając swoje mecze. Błyskawica Kolbark uległa w Gołaczewach 1:3 Sokołowi, natomiast Dłubnia Jangrot/Trzyciąż straciła u siebie z Victorią Smroków aż pięć bramek. Wciąż bez punktów pozostają Błękitni Falniów.

Northstar Miechów – Czapla Czaple Małe 1:3
Dłubnia Jangrot/Trzyciąż – Victoria Smroków 3:5
Sokół Gołaczewy – Błyskawica Kolbark 3:1
Zryw Przesławice – Cobra Wężerów 3:0
Nidzica Słaboszów – Błękitni Falniów 5:2
Strumyk Zarzecze – Trzy Buki Wierzchowisko 3:3