spr team2017

Po ubiegłotygodniowej minimalnej porażce Srebrnych Lwic z MTS-em Żory nie ma już śladu. Dowodem na to jest wynik przywieziony przez olkuszanki z Krapkowic, gdzie nie dały najmniejszych szans zamykającemu I-ligową tabelę Otmętowi.

Spotkanie na Śląsku przebiegało według przedmeczowych założeń. Podopieczne Marcina Księżyka w starciu z outsiderem były zdecydowanym faworytem i nie zawiodły pokładanych w nich oczekiwań. SPR od samego początku zabrał się za budowanie przewagi, którą z każdą kolejną minutą sukcesywnie powiększał. Zdobywanie bramek wzięły na swoje barki czołowe zawodniczki Natalia Kolonko (11 trafień) oraz Paula Masiuda (7 goli). Imponowała też juniorka Laura Nawara, która podobnie jak Masiuda aż siedmiokrotnie pokonała bramkarkę rywalek. Już do przerwy było jasne, kto z tego starcia wyjdzie zwycięski (13:20).

Po zmianie stron na boisku niewiele się zmieniło. Przyjezdne wciąż dominowały, raz za razem udanie kończąc swoje akcje. Podobnie jak w pierwszej połowie, tak i w drugiej wygrały z Otmętem różnicą siedmiu trafień, więc końcowy rezultat można uznać za mały pogrom. W ramach ciekawostki, Lwice wykorzystały wszystkie rzuty karne, a miały ich osiem. Znowu szansę gry w większym wymiarze czasowym otrzymały najmłodsze piłkarki. Julia Mrozowska, Wiktoria Sioła oraz Sandra Bocheńska swoją obecność na parkiecie potwierdziły bramkami. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w następnych tygodniach i podczas starć z dużo bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Teoretycznie tak łatwo nie powinno już być 2 grudnia, kiedy to Lwice zagrają w Jarosławiu z JKS-em. Będzie to ostatni sprawdzian przed hitowym starciem w I lidze, gdzie o fotel lidera SPR powalczy z AZS AWF Warszawa. To spotkanie zaplanowano w hali olkuskiego MOSiR-u na 9 grudnia. W ostatniej kolejce „akademiczki” ze stolicy dopiero po rzutach karnych pokonały MTS Żory i ich przewaga nad zespołem trenera Księżyka stopniała do dwóch punktów.

KS Otmęt Krapkowice – SPR Olkusz 25:39 (13:20)

Otmęt: Pużańska, Wrzodek – Staszkiewicz (8), Górka (6), Gołąbek (3), Kuźmik (2), Danowska (2), Medwid (1), Ptasznik (1), Szwajkiewicz, Kołodziej, Zając, Pałac.

SPR: Petlic, Sroka – Kolonko (11), Masiuda (7), Nawara (7), Wcześniak (3), Zub (3), Bocheńska (3), Mrozowska (2), Sioła (2), Łebko.