spr team2017

Ostatnim sportowym akcentem w 2017 roku dla SPR-u Olkusz była pucharowa konfrontacja Srebrnych Lwic z dobrze sobie znanym Ruchem Chorzów. „Niebieskie”, grające na co dzień w PGNiG Superlidze, pokonały zespół Marcina Księżyka i awansowały do kolejnej rundy PP. Mimo porażki gospodynie zaprezentowały się z dobrej strony.

Pierwsze fragmenty spotkania ze wskazaniem na chorzowianki. Bramka Magdaleny Drażyk sprawiła, że przyjezdne prowadziły 4:2. Z czasem do głosu coraz odważniej zaczęły dochodzić miejscowe i w 16. minucie po trafieniach Klaudii Łebko oraz Pauli Masiudy, olkuszanki odskoczyły rywalkom na dwa gole (8:6). „Niebieskie” nie pozostały dłużne i niedługo potem znowu gra o 1/8 finału Pucharu Polski rozpoczęła się niejako od nowa, bowiem na tablicy wyników widniał remis 12:12.

Problemy dla SPR-u rozpoczęły się w momencie kontuzji kolana Klaudii Łebko, która po zdobytej bramce tak niefortunnie upadła na parkiet, że doznała urazu i nie była w stanie kontynuować gry. Ta sytuacja mocno przytłoczyła Lwice. Nie tylko straciły wartościową zawodniczkę, ale także kilka goli z rzędu, więc na przerwę obie ekipy zeszły przy rezultacie 14:17.

Po zmianie stron gospodynie zaczęły gonić faworyta i po trafieniu Klaudii Zub podopieczne trenera Księżyka traciły do Ruchu zaledwie jedną bramkę (17:18). Chwilę później mógł być już remis, jednak rzutu karnego nie wykorzystała Agata Wcześniak. Bardziej konkretne były za to chorzowianki, które mimo małych kłopotów i ambitnej postawy Lwic wciąż utrzymywały zaliczkę gwarantującą im promocję do następnej rundy pucharowych zmagań. W ostatnich dziesięciu minutach Ślązaczki umiejętnie pilnowały wyniku, który rzutem z drugiej linii na 30:33 ustaliła kapitan gospodyń Agata Wcześniak.

SPR Olkusz – KPR Ruch Chorzów 30:33 (14:17)

SPR: Petlic – Masiuda (6), Kolonko (6), Wcześniak (5), Łebko (5), Zub (3), Mrozowska (3), Nawara (2), Łozińska, Bocheńska.

Ruch: Kayumova, Kuszka – M. Drażyk (9), Piotrkowska (6), Jasionowska (5), A. Drażyk (4), Stokowiec (3), Doktorczyk (2), Lipok (2), Polańska (1), Kiel (1).