spr wczesniak

Aż 72 bramki padły w „Derbach Małopolski” w kobiecym szczypiorniaku. SPR Olkusz pokonał we własnej hali Olimpię Beskid Nowy Sącz, a dzięki zdobytym punktom wskoczył na 5. miejsce w tabeli kobiecej I ligi.

Zanim jednak w sobotnie popołudnie oba zespoły rozpoczęły walkę o punkty, na środku boisku miała miejsce miła uroczystość. Agata Nowak olkuskiej publiczności bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Wcześniak, z rąk klubowych działaczy i trenerów odebrała symboliczny bukiet kwiatów i pamiątkową tablicę. Było to oficjalne pożegnanie Pani Agaty z grą na I-ligowych parkietach. Teraz przed nią nowe wyzwania związane z pracą trenerską w drużynach młodzieżowych SPR-u. Jak to w sporcie i w życiu bywa – coś się kończy, aby zacząć się mogło coś innego.

Uprzejmości na wstępie szybko się skończyły, bowiem na boisku dominacja Srebrnych Lwic nie podlegała dyskusji. Była już kapitan Srebrnych Lwic oklaskiwała swoje koleżanki z trybun, a miała ku temu wiele powodów. Tylko przez pierwsze minuty sądeczanki były w stanie dotrzymać kroku miejscowym. Gra bramka za bramkę skończyła się po upływie premierowego kwadransa. W kolejnych minutach olkuszanki „odjechały” rywalkom na tyle, że już do przerwy było wiadome kto sięgnie po komplet punktów. Od wyniku 12:8 w 18. minucie szybko zrobiło się 19:12, a później nawet 23:14.

Po zmianie stron mimo korzystnego wyniku Lwice nie odpuściły ani na chwilę, do swojego konta dorzucając następne trafienia. Skutecznością błysnęła szczególnie Natalia Kolonko, która spotkanie zakończyła z dwunastoma bramkami na koncie. Na wyróżnienie zasłużyły ponadto wychowanki SPR-u Laura Nawara i Klaudia Zub, które do spółki dołożyły kolejnych czternaście goli. Ostatecznie po godzinie gry syrena obwieściła zwycięstwo Srebrnych Lwic w stosunku 40:32.

– Mnóstwo bramek, wiele emocji i wzruszeń. Taki był to mecz. Cieszą trzy punkty i skuteczność pod bramką przeciwniczek. Serdeczne podziękowania dla Agaty Nowak za dotychczasowe serce i zdrowie włożone w rozwój klubu, ale jednocześnie też najlepsze życzenia w dalszej pracy z naszą zdolną młodzieżą – mówi Katarzyna Polak, wiceprezes SPR-u.

Pożegnanie Agaty Nowak (Wcześniak) było kolejną symboliczną zmianą warty drużynie Lwic. Patrząc jednak na poczynania często jeszcze nastoletnich szczypiornistek, o kontynuację piłki ręcznej w Olkuszu w jej kobiecym wydaniu kibice mogą być spokojni.

SPR Olkusz – Olimpia/Beskid Nowy Sącz 40:32 (23:14)

SPR: Petlic, Tabor – Kolonko (12), Zub (8), Nawara (6), Masiuda (6), Barczyk (3), Mrozowska (3), Daria Madzia (1), Gęgotek (1), Sioła, Żarska, Dominika Madzia.

Olimpia: Baziak, Wolanin – A. Leśniak (11), Płachta (9), Dzidek (7), Sroka (1), Janik (1), K. Leśniak (1), Chajdecka (1), Baran (1), Krok.