spr lublin 12 2018

W spotkaniu 10. kolejki Pierwszej Ligi drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka pokonała przed własną publicznością 32:29 MKS AZS UMCS Lublin. Najwięcej bramek dla drużyny Srebrnych Lwic rzuciły Natalia Kolonko 11 oraz Paula Masiuda 8. Po sobotniej wygranej drużyna SPR Olkusz wskoczyła na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Na początku spotkania wydawało się że to MKS AZS UMCS Lublin zgarnie tego dnia komplet punktów w 5. minucie po rzucie skrzydłowej Jagody Lasek było 5:2. Przez niemal całą pierwszą połowę gra toczyła się bramka za bramkę. Gdy tylko którejś z drużyn tak jak MKS-owi w 15. minucie po rzucie najskuteczniejszej zawodniczki „Akademiczek” Anny Rossa udało się odskoczyć na różnicę trzech trafień to przeciwnik natychmiast odpowiadał i tak jak po rzucie Natalii Kolonko w 28. minucie na tablicy wyników widniał remis 16:16. Wynik pierwszej części na 17:17 ustaliła rozgrywająca MKS-u Patrycja Szyszkowska.

Wynik drugiej części spotkania otworzyła zawodniczka MKS AZS UMCS Lublin Anna Rossa. Gra ciągle oscylowała wokół remisu, żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na różnicę kilku bramek. Dzięki serii rzutów Natalii Kolonko, szczypiornistki SPR-u pozostawały w grze. W 41. minucie niezawodna Natalia Kolonko zaliczyła trafienie z linii 7-miu metrów Olkuscy kibice byli niemal pewni że to „Srebrne Lwice” zdobędą tego dnia komplet punktów. Ostatnie minuty to niemal bezbłędna gra SPR-u, w 50. minucie na 29:23 celny rzut oddała Oliwia Sołościuk. Dla tej „filigranowej” skrzydłowej było to już drugie trafienie w seniorskiej drużynie SPR Olkusz. Wynik spotkania na 32:29 ustaliła szczypiornistka MKS-u Jagoda Lasek.

W sobotnie popołudnie kibice zgromadzeni na hali przy ulicy Wiejskiej 1A mogli obejrzeć widowisko godne spotkań Superligi. Wszystkich Olkuskich kibiców powinien cieszyć fakt iż po raz kolejny dobre spotkanie rozegrały młode wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz w bramce Aleksandra Petlic a w polu Julia Mrozowska oraz Klaudia Zub. Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w sobotę 15 grudnia o godzinie 18:00 a zmierzą się w nim na wyjeździe z „czerwoną latarnią” ligi KS Otmęt Krapkowice. Trzymajmy kciuki za wygraną SPR Olkusz!!

SPR Olkusz – MKS AZS UMCS Lublin 32:29 (17:17)

Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1A 8.12.2018 r. r. godzina 17:00

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk 1, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska 4, Paula Masiuda 8, Laura Nawara 1, Weronika Gęgotek, Natalia Kolonko 11, Klaudia Zub 4, Oliwia Sołościuk 1, Patrycja Jałowicka 2

Trener: Marcin Księżyk Kary: 2 minuty Karne: 3/3

MKS Lublin: Nóżka Monika, Gruszecka Katarzyna – Bańka Anna 1, Ziętek Agnieszka, Adamczyk Dorota 2, Markowicz Magdalena 5, Suszek Katarzyna 1, Szyszkowska Patrycja 6, Rossa Anna 10, Wojdyło Angelika, Lasek Jagoda 3, Szempruch Aleksandra 1

Trener: Patryk Maliszewski Kary: 4 minut Karne: 3/2

Sędziowie: Artur Jędrycha, Marcin Pytlik (Śląski ZPR) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:5, 10 minuta: 6:9, 15 minuta: 8:11, 20 minuta: 12:12, 25 minuta: 14:16, 30 minuta: 17:17, 35 minuta: 19:19, 40 minuta: 22:21, 45 minuta: 25:21, 50 minuta: 29:23, 55 minuta 31:27, 60 minuta: 32:29