spr krapkowice 2018 1

W wyjazdowym spotkaniu 11. kolejki Pierwszej Ligi drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka rozgromiła KS Otmęt Krapkowice 42:24. Najwięcej bramek dla Srebrnych Lwic rzuciły Klaudia Zub oraz Laura Nawara po 8. Po zwycięstwie w Krapkowicach SPR Olkusz awansował na 3. miejsce w ligowej tabeli. Od początku spotkania widać było to że SPR Olkusz zgarnie tego dnia komplet punktów w 5. minucie po rzucie Pauli Masiuda było 5:2. Przez niemal całą pierwszą połowę gra toczyła się na jedną bramkę. W 26. minucie po rzucie dopiero co sprowadzonej z Kusego Kraków Patrycji Jałowickiej, „Srebrne Lwice” prowadziły 18:13. Wynik pierwszej części na 15:22 ustaliła rozgrywająca SPR-u Laura Nawara.

Drugą część spotkania otworzyła zawodniczka KS Otmęt Krapkowice Agnieszka Blozik. Gra przez drugie trzydzieści minut toczyła się już tylko i wyłącznie pod dyktando drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz. W 50. minucie po rzucie niespełna 16-to letnie wychowanki SPR-u Oliwi Sołościuk, Olkuszanki prowadziły aż 36:22 . Wynik spotkania na 24:42 ustaliła szczypiornistka Otmętu Marcelina Migoń.

spr krapkowice 2018 2

Wszystkich Olkuskich kibiców powinien cieszyć fakt iż po raz kolejny dobre spotkanie rozegrały wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz: Klaudia Zub oraz Laura Nawara, które już od jakiegoś czasu stanowią trzon Olkuskiej drużyny. Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają dopiero w styczniu, ale już w najbliższą środę 19 grudnia o godzinie 18:00 zmierzą się przed własną publicznością w 1/16 PGNiG Pucharu Polski z Koroną Handball Kielce. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, bądźcie „ósmym” zawodnikiem naszej drużyny!!

KS Otmęt Krapkowice – SPR Olkusz 24:42 (15:22)

Hala MOSiR ul. Kusocińskiego, Krapkowice 15.12.2018 r. godzina 19:00

Otmęt Krapkowice: Patrycja Mazurkiewicz – Katarzyna Medwid 3, Sabina Orlik 3, Agnieszka Wistuba 1, Agnieszka Blozik 4, Agnieszka Gołąbek 9, Kinga Łapszyńska 3, Marcelina Migoń 1, Klaudia Kruk, Wiktoria Pużańska

Trener: Jerzy Lichosik Kary: 6 minut Karne: 4/3

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk 2, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska 4, Paula Masiuda 5, Laura Nawara 8, Weronika Gęgotek 2, Natalia Kolonko 7, Klaudia Zub 8, Oliwia Sołościuk 2, Patrycja Jałowicka 4, Klaudia Łebko

Trener: Marcin Księżyk Kary: 8 minut Karne: 4/4

Sędziowie: Grzegorz Christ, Tomasz Christ (Dolnośląski ZPR) Widzów: 200

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:5, 10 minuta: 6:8, 15 minuta: 8:11, 20 minuta: 11:14, 25 minuta: 12:17, 30 minuta: 15:22, 35 minuta: 16:25, 40 minuta: 18:29, 45 minuta: 20:32, 50 minuta: 22:36, 55 minuta 23:38, 60 minuta: 24:42