spr puchar polski 2018 1

W spotkaniu 1/16 PGNiG Pucharu Polski drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka uległa przed własną publicznością 21:34 występującej na co dzień w Superlidze Koronie Handball Kielce. Najwięcej bramek dla SPR-u Olkusz zdobyły Paula Masiuda 8 oraz Natalia Kolonko 5. Od początku spotkania trener Marcin Księżyk postanowił grać w ustawieniu z wycofaną bramkarką, posunięcie na pierwszy rzut oka ryzykowne ale Srebrne Lwice grały o zwycięstwo. Kielczanki natomiast skrzętnie wykorzystywały każdy błąd Olkuskiej obrony. W 19. minucie po rzucie Edyty Charzyńskiej Korona prowadziła 13:5. Olkuszanki nie dawały jednak za wygraną i dzięki duetowi Paula Masiuda – Natalia Kolonko zmniejszały straty. W 28. minucie po rzucie ze skrzydła Weroniki Gęgotek SPR Olkusz przegrywał już tylko 14:10. Wynik pierwszej połowy spotkania na 11:15 ustaliła najskuteczniejsza zawodniczka SPR-u Olkusz Paula Masiuda.

Od początku drugiej części spotkania drużyna Korony Handball Kielce budowała mozolnie przewagę nad Srebrnymi Lwicami. W 50. minucie po rzucie wykonanym przez Honoratę Czekala przyjezdne prowadziły już 29:17. Rezultat zawodów na 21:34 ustaliła obrotowa SPR Olkusz Klaudia Zub. Środowe spotkanie było dla drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Księżyka do sprawdzenia się z drużyną grająca na co dzień w Superlidze. Choć nie udało się wygrać, to cenne doświadczenie zdobyte w starciu z Kielecką drużyną zaprocentuje w dalszej części sezonu.

Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają już w weekend 12/13 stycznia 2019 roku a zmierzą się w nim przed własną publicznością z drużyną TS MKS San Jarosław, która obecnie w ligowej tabeli zajmuje 10-te miejsce. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Hale MOSiR Olkusz przy ulicy Wiejskiej 1A, bądźcie naszym ósmym zawodnikiem!

spr puchar polski 2018 2

SPR Olkusz – Korona Handball Kielce 21:34 (11:15)

Hala MOSiR Olkusz, ul. Wiejska 1A 19.12.2018 r. godzina 18:00

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk, Klaudia Łebko, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska 1, Paula Masiuda 8, Laura Nawara 1, Weronika Gęgotek 2, Natalia Kolonko 5, Klaudia Zub 2, Oliwia Sołościuk, Patrycja Jałowicka 2

Trener: Marcin Księżyk Kary: 10 minuty Karne: 4/3

Korona Kielce : Aleksandra Orowicz, Małgorzata Hibner – Sandra Zimnicka 3, Dominika Więckowska 5, Wiktoria Gliwińska 4, Honorata Czekala 2, Magdalena Skowrońska 1, Honorata Syncerz 9, Edyta Charzyńska 5, Natalia Jach 1, Katarzyna Homonicka 1, Olesia Parandii 2, Magdalena Kędzior 1, Paulina Piwowarczyk

Trener: Paweł Tetelewski Kary: 8 minut Karne: 4/4

Sędziowie: Wojciech Kasznia, Grzegorz Toczyński (Śląski ZPR) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 1:3, 10 minuta: 2:8, 15 minuta: 5:9, 20 minuta: 6:13, 25 minuta: 7:14, 30 minuta: 11:15, 35 minuta: 13:18, 40 minuta: 15:20, 45 minuta: 17:23, 50 minuta: 18:29, 55 minuta 19:32, 60 minuta: 21:34