spr beskid 2019

Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka pokonała 32:23 MKS Olimpię Beskid Nowy Sącz na wyjeździe w spotkaniu 15. kolejki Pierwszej Ligi. Wygrana tym bardziej prestiżowa iż starcie to określane było mianem „Derbów” Małopolski. Najwięcej bramek dla SPR-u w meczu z „Góralkami” rzuciła Natalia Kolonko 11. Warty podkreślenia jest fakt iż w dzisiejszym spotkaniu swoje premierowe trafienie na parkietach Pierwszej Ligi zaliczyła niespełna 17-to letnia Adriana Kasprowicz. Gratulujemy!!

Olimpia-Beskid prowadziła tylko raz w tym spotkaniu 1:0 w 1. minucie po rzucie Olgi Krok. Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz nie dała nawet na chwilę rozwinąć skrzydeł „Góralkom”. Wynik pierwszej części gry na 17:11 ustaliła rozgrywająca SPR-u Natalia Kolonko. O ile pierwsze 30 minut mogły budzić jakiekolwiek emocje tak druga połowa to już bezwzględna dominacja podopiecznych trenera Marcina Księżyka. Składne akcje w ataku na bramki zamieniały: Laura Nawara, Paula Masiuda oraz Natalia Kolonko, a w bramce świetnie spisywała się Aleksandra Petlic. W 39. minucie spotkania po rzucie Laury Nawara SPR prowadził już 23:13 i było już jasne że komplet punktów pojedzie do Olkusza. W 57. minucie swoje premierowe trafienie na parkietach Pierwszej Ligi zaliczyła niespełna 17-to letnia wychowanka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz Adriana Kasprowicz. Wynik spotkania na 35:21 ustaliła rozgrywająca SPR-u Natalia Kolonko.

Srebrne Lwice następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w sobotę 2 marca a zmierzą się w nim bezpośrednim sąsiadem w tabeli UKS Varsovią Warszawa. Przyjdź i bądź „ósmym” zawodnikiem naszej drużyny!!

MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz – SPR Olkusz 23:32 (11:17)

Hala MOSiR Nowy Sącz, 16.02.2019 r. godzina 12:30

Olimpia Beskid: Wiktoria Wolanin – Edyta Baran 2, Sylwia Sroka 2, Kamila Dzidek 5, Olga Krok 1, Alicja Chajdecka 5, Kamila Baran 2, Karolina Płachta 5, Izabela Kulig 1, Karolina Leśniak, Patrycja Złocka

Trener: Lucyna Zygmunt Kary: 2 minuty Karne: 3/0

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk 1, Wiktoria Sioła 4, Julia Mrozowska 1, Paula Masiuda 4, Laura Nawara 4, Patrycja Jałowicka 2, Weronika Gęgotek 1, Natalia Kolonko 11, Klaudia Zub 3, Oliwia Sołościuk, Adriana Kasprowicz 1

Trener: Marcin Księżyk Kary: 4 minuty Karne: 6/5

Sędziowie: Miłosz Lubecki, Mateusz Pieczonka (Podkarpacki ZPR) Widzów: 80

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:3, 10 minuta: 4:4, 15 minuta: 6:7, 20 minuta: 8:10, 25 minuta: 10:14, 30 minuta: 11:17, 35 minuta: 12:20, 40 minuta: 14:23, 45 minuta: 17:26, 50 minuta: 20:27, 55 minuta 22:30, 60 minuta: 23:32