sport reka

Drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz pokonała 39:24 ekipę MTS Żory w spotkaniu 18. kolejki Pierwszej Ligi grupy B. Najwięcej bramek dla drużyny Srebrnych Lwic rzuciły: Natalia Kolonko 8, Klaudia Zub 7 oraz Paula Masiuda 6. Gratulujemy!

Spotkanie drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz z MTS Żory tak jak można było się spodziewać, od samego początku miało jednostronny przebieg. W 9. minucie po rzucie najskuteczniejszej zawodniczki Mistrzostw Polski juniorek Laury Nawara, SPR prowadził 6:3. Z każdą kolejną akcją widać było absolutną dominację drużyny prowadzonej przez trenera Marcina Księżyka. Po rzucie Juli Mrozowskiej w 27. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 18:8 na korzyść gospodyń. Wynik pierwszej połowy spotkania na 20:12 ustaliła zawodniczka MTS Żory Bożena Pietrzak.

Zawodniczki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz na drugą połowę spotkania wyszły jeszcze bardziej wyluzowane, czego efektem były kolejne bramki zdobywane przez trio: Natalia Kolonko, Paula Masiuda oraz Klaudia Zub to po rzucie tej ostatniej Srebrne Lwice prowadziły w 39. minucie już 26:13. Tak widowiskowa gra w ataku sprawiła bardzo dużo radości licznie zgromadzonej na Hali MOSiR przy ulicy Wiejskiej publiczności która ostatnie minuty spotkania obserwowała na stojąco,oklaskując skuteczną grę Olkuskiej drużyny. Swoje kolejne minuty na parkietach Pierwszej Ligi zaliczyły po raz kolejny młode wychowanki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz: Weronika Gęgotek, Oliwia Sołościuk oraz Adriana Kasprowicz, każda z nich okrasiła swój występ zdobytą bramką. Po rzucie w 52. minucie Adriany Kasprowicz było już pewne w 100-tu procentach że to SPR zdobędzie w tym dniu komplet punktów. Na ostatnie kilkanaście minut w bramce SPR Olkusz pojawiła się Wiktoria Tabor która zaliczyła bardzo udany występ. Końcowy rezultat spotkania ustaliła na 39:24 zawodniczka SPR-u Magdalena Barczyk.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Marcina Księżyka następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w sobotę 6 kwietnia o godzinie 15:00 a zmierzą się w nim na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek FutureNet Imperium Katowice. Trzymamy kciuki za wywiezienie ze stolicy Górnego Śląska kompletu punktów przez szczypiornistki SPR Olkusz.

SPR Olkusz – MTS Żory 39:24 (20:12)

Hala MOSiR Olkusz, godzina 18:30 27.03.2019 r.

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk 2, Wiktoria Sioła 2, Julia Mrozowska 4, Paula Masiuda 6, Laura Nawara 3, Weronika Gęgotek 3, Natalia Kolonko 8, Klaudia Zub 7, Oliwia Sołościuk 1, Patrycja Jałowicka 1, Adriana Kasprowicz 2

Trener: Marcin Księżyk Kary: 8 minut Karne:2/1

MTS Żory: Paulina Matczak, Marta Redlecka – Bożena Pietrzak 9, Nicola Romanowska 4, Żaneta Moskal, Andżelika Busk 1, Zuzanna Mikosz 6, Ewelina Wojciechowska, Wiktoria Suda, Karolina Jaworska, Patrycja Kowal

Trener: Roman Kamiński Kary: 4 minuty Karne: 3/1

Sędziowie: Michał Cieślik, Piotr Oleksyk (Kielce) Widzów: 150

Przebieg meczu: 5 minuta: 3:2, 10 minuta: 6:4, 15 minuta: 9:4, 20 minuta: 15:5, 25 minuta: 17:7, 30 minuta: 20:12, 35 minuta: 23:13, 40 minuta: 26:14, 45 minuta: 28:16, 50 minuta: 33:19, 55 minuta 36:24, 60 minuta: 39:24