sport reka

W spotkaniu 20. kolejki Pierwszej Ligi grupy drużyna Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz prowadzona przez trenera Marcina Księżyka pokonała 34:25 SPR Sośnice Gliwice. Najwięcej bramek dla naszej drużyny rzuciły: Natalia Kolonko 12 oraz Paula Masiuda 10. Tym zwycięstwem nasza drużyna umocniła się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Spotkanie drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz z Sośnicą Gliwice tak jak można było się spodziewać, od pierwszych minut miało wyrównany przebieg. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi. W 14. minucie po rzucie najskuteczniejszej zawodniczki SPR Olkusz w sezonie 2018/2019 Natalii Kolonko, SPR prowadził 8:6. Niemal każda akcja Olkuszanek znajdowała swój finał w siatce bramki Sośnicy Gliwice. Po rzucie Pauli Masiuda w 25. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 14:11 na korzyść Srebrnych Lwic. Wynik pierwszej połowy spotkania na 17:15 ustaliła zawodniczka Sośnicy Gliwice Paulina Kostrzewska.

Szczypiornistki Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz na drugą połowę spotkania wyszły bardziej zmotywowane, czego efektem było powiększenie prowadzenia. W 41. minucie po celnie wykonanym rzucie karnym przez Paule Masiuda, Srebrne Lwice prowadziły już 24:20. Ostatnie 10 minut spotkania na stojąco obserwowała koncertową grę Olkuskiej drużyny, skutecznie akcje kończył głównie duet: Paula Masiuda – Natalia Kolonko. Swój kolejny występ na parkietach zaliczyły młode wychowanki SPR Olkusz: Weronika Gegotek oraz Oliwia Sołościuk które rocznikowo reprezentują kategorie juniorki młodszej. Po rzucie w 55. minucie Magdaleny Barczyk było już pewne że to SPR zdobędzie w tym dniu komplet punktów. Na ostatnie kilka minut w Olkuskiej bramce pojawiła się Wiktoria Tabor która zaliczyła poprawny występ. Końcowy rezultat spotkania ustaliła na 34:25 zawodniczka SPR-u Olkusz Laura Nawara.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Marcina Księżyka następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają w sobotę 27 kwietnia a zmierzą się w nim na wyjeździe z 5-tym w tabeli MKS AZS UMCS Lublin. Trzymamy kciuki za wywiezienie ze stolicy Województwa Lubelskiego kompletu punktów przez zawodniczki SPR Olkusz.

SPR Olkusz – SPR Sośnica Gliwice 34:25 (17:15)

Hala MOSiR Olkusz, godzina 17:00 13.04.2019 r.

SPR Olkusz: Aleksandra Petlic, Wiktoria Tabor – Magdalena Barczyk 1, Wiktoria Sioła, Julia Mrozowska, Paula Masiuda 10, Laura Nawara 4, Weronika Gęgotek 1, Natalia Kolonko 12, Klaudia Zub 6, Oliwia Sołościuk, Patrycja Jałowicka, Adriana Kasprowicz

Trener: Marcin Księżyk Kary: 0 minut Karne: 4/4

Sośnica: Patrycja Wróbel, Klaudia Zizulewska – Karolina Pytlos, Paulina Walus, Wiktoria Powyszyńska 3, Paulina Kostrzewska 7, Aleksandra Olejarczyk 3, Magdalena Frątczak 1, Aleksandra Markiewicz 1, Katarzyna Wyrzychowska 4, Karolina Golec 6

Trener: Marta Piorun Kary: 2 minuty Karne: 0/0

Sędziowie: Monika Bązi, Melania Kessler (Dobrzeń Wielki) Widzów: 120

Przebieg meczu: 5 minuta: 2:1, 10 minuta: 4:4, 15 minuta: 8:6, 20 minuta: 9:9, 25 minuta: 14:12, 30 minuta: 17:15, 35 minuta: 19:17, 40 minuta: 22:20, 45 minuta: 26:20, 50 minuta: 29:22, 55 minuta 32:24, 60 minuta: 34:25