Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę pewnie pokonały 38:26 TS MKS San Jarosław na wyjeździe w spotkaniu 8. kolejki Pierwszej Ligi. Najwięcej bramek dla SPR-u rzuciły: Natalia Kolonko 9 oraz Paula Masiuda 8. Dzięki wygranej w Jarosławiu nasz zespół wskoczył na fotel lidera rozgrywek.

Wyjazdowe spotkanie SPR Olkusz z TS MKS San Jarosław jak można było się spodziewać nie przysporzyło kibicom wielu emocji. Miejscowe prowadziły tylko na początku, po rzucie Katarzyny Gałat było 4:0 dla San-u. Po chwilowej zadyszce Srebrne Lwice szybko wróciły na właściwe tory, w 8. minucie po rzucie Natalii Kolonko było już 4:4. Dzięki niezawodnemu trio Paulina Marszałek – Paula Masiuda – Natalia Kolonko z każdą minutą zwiększała się przewaga SPR-u. W 27. minucie po rzucie Wiktorii Sioła Lwice prowadziły już 20:15. Wynik pierwszej połowy spotkania na 17:21 ustaliła zawodniczka San-u Wiktoria Kostuch.

Szczypiornistki SPR Olkusz na drugą połowę wyszły jeszcze bardziej skoncentrowane. Kolejne bramki dorzucało trio wyborowych strzelczyń Paulina Marszałek – Paula Masiuda – Natalia Kolonko, to po rzucie tej ostatniej w 36. minucie prowadziliśmy już 24:18. W 47. minucie po rzucie ze skrzydła Sabiny Radlak Lwice prowadziły już 32:30 i stało się jasne kto w tym dniu wywalczy komplet punktów. Trzeba podkreślić że w spotkaniu z TS MKS San Jarosław swoje kolejne bramki rzuciły młode Olkuskie wychowanki: Zuzanna Żur, Weronika Gęgotek oraz Oliwia Sołościuk. Końcowy rezultat na 26:38 ustaliła zawodniczka San-u Jarosław Aleksandra Pazdro.

Srebrne Lwice prowadzone przez trenera Kamila Zawadę następne spotkanie w ramach rozgrywek Pierwszej Ligi rozegrają 30 listopada o godzinie 17:00 a zmierzą się w nim przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek KS Zgoda Ruda Śląska. Przyjdź i bądź „ósmym” zawodnikiem SPR-u Olkusz w walce o ligowe punkty!!

TS MKS San Jarosław – SPR Olkusz 26:38 (17:21)

Hala Sportowa MOSiR Jarosław 16.11.2019 r. godzina 15:00

San Jarosław: Mazur Wioleta – Brzozowska Izabela 1, Borowska Patrycja 1, Bartuzel Katarzyna 1, Zięba Andżelika 3, Gałat Katarzyna 1, Kostuch Wiktoria 10, Ochońska Aleksandra 3, Kucajda Katarzyna 2, Pazdro Aleksandra 4, Galas Paulina, Dziura Justyna

Trener: Łukasz Rybak Kary: 8 minut Karne: 7/5

SPR Olkusz: Knapik Dagmara, Nowicka Aleksandra – Jałowicka Patrycja, Kolonko Natalia 9, Barczyk Magdalena 2, Masiuda Paula 8, Żur Zuzanna 1, Marszałek Paulina 6, Gęgotek Weronika 1, Sioła Wiktoria 4, Mrozowska Julia, Sołościuk Oliwia 4, Kasprowicz Kinga, Radlak Sabina 2, Wójcicka-Dudek Klaudia 1

Trener: Kamila Zawada II Trener: Patrycja Głąbik Kary: 6 minut Karne: 4/3

Sędziowie: Jakub Czochra, Michał Szpinda (Lubelski ZPR) Widzów: 230

Przebieg meczu: 5 minuta: 4:0, 10 minuta: 6:5, 15 minuta: 9:10, 20 minuta: 12:13, 25 minuta: 13:18, 30 minuta: 17:21, 35 minuta: 17:23, 40 minuta: 18:27, 45 minuta: 20:31, 50 minuta: 22:34, 55 minuta 25:36, 60 minuta: 26:38