Udana inauguracja sezonu

16 lutego 2019 roku Omega Olkusz zainaugurowała kolejny sezon pływacki w solnym mieście Wieliczce. Jak zawsze miła atmosfera i profesjonalne przeprowadzenie zawodów przyciągnęło na start około pięciuset zawodników z 30 klubów. Omegę Olkusz reprezentowała trzydziestoosobowa grupa zawodników w wieku od ośmiu do trzynastu lat.

Pływackie warsztaty z Alicją Tchórz

W miniony weekend (11-12.01.2019 r.) na olkuskiej pływalni gościła gwiazda światowego formatu Alicja Tchórz! Na specjalne zaproszenie trenera Przemysława Wójcikowskiego udzieliła ona dwudniowych warsztatów pływackich trenerom i zawodnikom klubu Omega Olkusz.

Family Cup w pływaniu - przystanek Olkusz

Kryta pływalnia ZSPI nr 1 w Olkuszu była gospodarzem kolejnej edycji zawodów Family Cup. W niedzielę przy ul. Kochanowskiego spotkały się usportowione rodziny, które w wodzie walczyły o jak najlepsze rezultaty i punkty do ogólnopolskiego rankingu, który już wkrótce wyłoni Amatorskich Mistrzów Kraju w Pływaniu.

XI edycja pływackiego Family Cup

82 osoby wzięły udział w olkuskich, regionalnych eliminacjach XI Mistrzostw Polski Family Cup 2017. Areną pływackich zawodów był tradycyjnie kryty basen przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Kochanowskiego.